Az oroszok továbbra is hibátlanok

2016. augusztus 10. 14:24 © handball.hu

Az olimpia harmadik fordulójában Penáék öttel verték Amorimékat, a románok megszerezték első pontjaikat Montenegró ellen, az oroszok továbbra sem hibáztak és Norvégia megálljt parancsolt Angolának.

Brazília, Rio de Janeiro, Future Aréna
Játékvezetők: Ko Bon Ok, Li Sze Ok (dél-koreaiak)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 16 perc
Mindkét csapat felpaprikázva érkezett a pályára, mert tudták, hogy ennek a két pontnak nagyon nagy a tétje. A hazai közönség is hozta szokásos formáját, nem is csoda, hiszen most tényleg kedvenceik játszottak. Erre a segítségre szükség is volt, hiszen az első percekben hol a braziloknál, hol a spanyoloknál volt az előny. Alig 15 perc után megváltozott a forgatókönyv, hiszen Carmen Martín gólja már plusz hármat (6-9), 3 perccel később Pena büntetője plusz ötöt jelentett (6-11).

Morten Soubak már a második idejét is kikérte, majd a 21. perc elején az addig két védést bemutató Arenhartot is lecserélte: jött Pessoa. Először úgy tűnt, hiába, hiszen Chávez és Pena tovább duzzasztotta a különbséget (22. perc: 8-14). Aztán mégis spanyol gólcsend következett, s közben Piedade és da Silva faragott a hátrányból. Jorge Dueñas megpróbálta felrázni lányait, végül Pena törte meg a spanyol kapufasorozatot (28. perc: 11-15), Fachinello pedig az utolsó másodpercekben beállította a félidei 12-15-ös eredményt.

A második játékrészben maradt a három-négy, néha kétgólos különbség. A brazilok egy idő után egyértelműen szélre játszották a labdákat. Da Silva többször is, de Quintino és do Nascimento is betalált Navarro hálójába, utóbbi büntetőből is. Közben Amorim is bemutatott egy-egy fontos betörést, amiből gól lett. A másik oldalon az extázisban játszó Pena kápráztatott el minket találataival és csodás gólpasszaival, valamint Cabral kígyózott be a kapu elé, ahányszor csak tudott.

A játékvezetők nem takarékoskodtak a kétpercekkel, a spanyolok már a nyolcadiknál jártak, amikor egy gólra fel tudtak zárkózni a haziak (55. perc: 24-25). Ám Fachinello kiállítása megtörte őket, Pena büntetőjével és Pinedo kontrájával ismét hárommal mentek a spanyolok (57. perc: 24-27). Támadásban és védekezésben is hibáztak a hazai kedvencek, így ez a két pont a spanyoloké lett.

Románia
25 (11)
Montenegró
21 (9)
Játékvezetők: Mohamed Rashed, Tamer El Sayed (egyiptomiak)

20 (8)
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kizárás: Dombaxi
A norvégok gőzerővel vágtak neki a mérkőzésnek, gyorsan elhúztak az eddig százszázalékos angolaiaktól. Lunde lehúzta a rolót, tulajdonképpen az egész mérkőzésen ő védett, miközben a másik oldalon egyik kapus sem tudta hozni azt a formát, amit például a románok ellen. Éppen ezért nagyon hamar eldőlt a mérkőzés, és Angolának esélye nem volt a felzárkózásra.