A gála elmaradt, a győzelem nem

2011. november 13. 16:53 © handball.hu

Elérkeztünk a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójához, ahol a Győri ETO a Hypo NÖ gárdáját látta vendégül. A zöld-fehérek ezúttal nem hagyták, hogy az osztrákok a szerdaihoz hasonló örömmel távozzanak a pályáról.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló
Győri Audi ETO KC
37 (17)
Hypo NÖ
29 (12)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2800 néző
Játékvezetők: Michael Johansson, Jasmin Kliko (svédek)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 8 perc

Alig hangzott el a kezdő sípszó, Temes és Hornyák ütközött egymással, melynek a magyar irányító látta kárát, és a játékból is kiesett. A győriek igyekeztek már a mérkőzés elején állva hagyni ellenfelüket, de hiába léptek meg 4-1-re, két gyors osztrák gól után már az egyenlítésért támadhatott az ellenfél. A gólok számánál sokkal nagyobb volt a technikai hibáké, ám a végén mindig a hazaiak jöttek ki szerencsésebben a fejetlen helyzetekből (13. perc: 9-5). Arenhart sem nyújtott ezúttal olyan kimagaslót a kapuban, mint szerdán, és az első, kimaradt ETO-hétméteres sem az ő érdeme volt.

A lerohanásokban jeleskedtek a Konkoly-lányok, és a 16. percben, 12-6-nál Németh András elérkezettnek látta az időt egy kis rendszabályozásra. Temes vissza tudott térni a pályára, de huzamosabb időt nem tudott ott maradni, és a pihenőidőben jegelni kellett a combját. A Hypo nyitott védekezése alapos fejtörésre késztette a riválisát, emellett a kapuscsere is jókor lett ott meglépve. Radicevic ziccerei ellen viszont Blazek is tehetetlen volt (26. perc: 16-10). A játékrész végére az öt-hatgólos vezetés teljesen stabilizálódott, és a szünetre épp öt maradt. Félidőben: 17-12.

A Hypo-nál a következő harminc perc kérdése többek között az volt, vajon a brazil játékosokon kívül más is fog-e gólt szerezni. A másik, hogy tud-e közelebb kerülni, vagy netán fordítani. Nos, a közelebb kerülés igencsak hamar bekövetkezett: alig több, mint öt perc alatt már mindösszesen egyre olvadt a győri előny (19-18). Konkoly Csaba időkérése után is maradtak a bizonytalanságok, ráadásul rövid időre kettős emberhátrányba is került a csapat. A 40. percben már 20-20 volt az állás, így igazán nagyon jól jött Amorim és Lekic gólja. Ezután Rédei-Soós és Rodrigues került szinte egyszerre két percre a kispadra, ami kiváló lehetőséget adott a vendéglátó kezébe, hogy némiképp magabiztosabb vezetésre tegyen szert.

A Hypo azonban Piedade jóvoltából ilyen szituációban is betalált Lunde Haraldsennek, ráadásul egy távoli szabaddobásból. Az osztrákoknál Temes után Cararo is kiesett a játékból, ő is a lábát fájlalta (45. perc: 25-22). Az ETO-nál ezúttal is Radicevic válik „nyerőemberré”, miután szám szerint már a kilencedik találatával segítette együttesét. Az 50. percben négy volt közte (29-25), de a játékkép alapján továbbra sem nyugodhatott meg senki. Az utolsó nyolc percre Pálinger állt a győri kapuba. Az ellenfél fejben és fizikálisan is egyre fáradtabbnak tűnt, ám az akaratával nem volt probléma. Bár a végére tetemesebb gólkülönbség alakult, aki látta a meccset, biztosan nem fogja ezt a meccset gálaelőadásként emlegetni. Végeredmény: 37-29.