DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYrYJ5QM' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST A BL-döntős nyert Volgográdban | handball.hu - kézilabda

A BL-döntős nyert Volgográdban

2011. október 1. 12:36 © handball.hu

Az Itxako vendégszereplésével, a Dinamo otthonában folytatódott a Bajnokok Ligája hétvégi fordulója. A Larvik Viborgban, az FCM Trondheimben, a Hypo pedig Metz-ben lépett pályára.

Volgográd, Dinamo Sportcsarnok, 1500 néző
Játékvezetők: Claus Gramm Pedersen, Henrik Mortensen (dánok)

Viborg, Stadionhal, 1400 néző
Játékvezetők: Hlynur Leifsson, Anton Pálsson (izlandiak)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 12 perc

A két évvel ezelőtti és a tavalyi BL-győztes összecsapása izgalmasnak igérkezett. A tavaly már a csoportkör után búcsúzó dán csapat jól erősített, és a sérültjei is harcra készen álltak a meccs előtt. Érkezett a svéd irányító Isabélle Gulldén és a dán válogatott PernilleLarsen valamint a dán junior Európa-bajnok Julie Agaard. Johanna Ahlm és Cristina Varzaru felépültek a sérüléseikből. A Larviktól távozott HeidiLöke, helyére Isabel Balncot és Pernille Wibet igazolták beállóba. Szezon elején kiderült, hogy Gro Hammerseng és Olga Medvegyeva babát várnak, míg Nora Mörk még nem harcra képes a nyáron elvégzett térdműtétek után. Nyberg felépült ugyan, de még meccshiánya van.
Az első félidőben a norvég csapat alig jutott lövéshez, így a gólok száma is alacsony volt. Az átlövők közül csak Sulland talált be, és rengeteg hibájuk volt, amit a viborgiak rendszeresen büntettek lerohanás gólokkal. A dán csapat felállt fal elleni játékban is kiválót mutatott, Isabélle Gulldén 10 gólt szerzett az első félidőben, míg a Larvik összesen szerzett ennyit egész félidőben. A larviki kapusok nem remekeltek, Rantala kezdett, Leganger később érkezett, de ő sem érezte a dánok lövéseit. Félidei eredmény: 22-10.

A második félidőben a norvég csapat kissé határozottabb védelmet mutatott és voltak kimondottan jó periódusaik, amikor sikerült szép, tőlük megszokott megoldásokat mutatniuk. Riegelhuth szélről, átlövőből és büntetésekből is eredményes volt, míg a Blanco helyett becserélt Wibének is voltak szép megmozdulásai. Egész meccs alatt a larvikiak nem igen tudtak lerohanás gólt szerezni és ez mindent elmond a játékukról. A végén Gjekstad edzőtől azt a feladatot kapták időkérésnél, hogy olyan eredményre törekedjenek aminél esélyük lehet jobbat hozni a hazai meccsen majd. Így sikerült a félidei 12 gólos hátrányt csak hat gólosra lefaragni, ami a meccs képét tekintve igencsak hízelgő a címvédőre nézve. Végeredmény: 34-28.

A mérkőzés legjobb játékosa Isabélle Gulldén lett.

Trondheim, Spektrum
Játékvezetők: Olivier Buy, Stevann Pichon (franciák)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 8 perc

A Byåsen és az FCM meccsén a dán bajnok és a norvég bronzérmes találkozott, utóbbiak a selejtezőből jutottak a főtáblára. Az FCM német, svéd, holland és dán válogatott játékosokkal állt fel, míg a Byåsennél a norvég válogatottak mellett egy tunéziai (Toumi), egy cseh (Fialova) és egy horvát (Tomac) válogatott is kipróbálhatta magát. A norvég csapat mestere kemény védelmet és ebből indított kontratámadásokat szeretett volna látni, de az elején inkább a a dánok alkalmazták ezt a műfajt. Az állás 1-0, 2-1, 3-3, 4-7, 6-8, 8-8 majd 8-10 lett a 27.percre. A norvégoknál Toumi, Tomac és Nøstvold voltak eredményesek, legfőképpen felállt fal ellen, és Pedersen is bemutatott pár védést, köztük két büntetőt is megfogott. A dán csapatból ki kell emelni Gitte Brøgger Led játékát, aki lerohanásokból és szélről is eredményesen vette be Pedersen kapuját. Linnea Torstensson visszatért ugyan, de látszott rajta a hosszú kihagyás. Félidőben: 8-11.

A második játékrészben a védelmek felkeményedését és a kapusok, Englert és Therese Pedersen párharcát kísérhettük figyelemmel. Emellett a sok technikai hiba is nagy szerepet játszott abban, hogy nagyon gólszegény mérkőzést láthattunk. Sok volt a kiállítás is mindkét csapatban. A vendégek hat góllal is vezettek, ekkor 9-15 volt az állás és úgy tűnt simán nyerik ezt a találkozót. De három perccel a vége előtt kiegyenlített a Byåsen, és akár győztesként is távozhatott volna, de az utolsó támadások csak a technikai hibákról szóltak, így a dán bajnok szerzett három gyors gólt és eldöntötte a meccset. A norvég csapatban Alstad, Nøstvold és a beállós Andænes játéka dícsérhető ebben a félidőben, míg az FCM-ben Kviesgaard és Susan Thorsgaard kiemelhető, valamint Sabine Englert is remekelt a kapuban, utóbbit a meccs legjobbjának is megválasztották. Végeredmény: 17-19.

"Elégedett vagyok a védekezéssel, de sok pontatlanságot is elkövettünk. A végén elfogyott kissé az erőnk is, mert olyan alapjátékosok mint Alstad és Toumi kisebb sérüléseket szedtek össze a meccs folyamán, ezért őket le kellett cserélni. Egy jó kapussal is találkoztunk, akinek nem bírtunk gólt lőni. Ma sajnos nem játszottunk egy magas színvonalú meccset, de néha ilyen is van. Jövő héten Podgoricában játszunk, ahol igazán pokoli hangulat szokott lenni a meccseken és mi igazából örülünk ha ilyen összecsapásokon edződhetünk."-nyilatkozta Valery Putans, a Byåsen mestere a tv2sporten.no-nak.