A Győr behozta a gólhátrányt, vitte a kupát

2010. augusztus 28. 18:18 © handball.hu

A Kulcsár Anita Emléktorna magyar rangadóján a Dunaújváros az ellen a Győri ETO ellen lép pályára, akinek megvolt még az esélye a kupa megnyerésére. Ehhez hét góllal kellett volna vernie a házigazdát, de ennél többel tette azt.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 8 perc

Mivel az addigi tabella-első pontjait a győriek behozhatták egy győzelemmel, és a Krim ellen döntetlent játszottak, így egy esetleges győri sikert követően a gólkülönbség döntött volna a kupa sorsáról. Ez így is lett.

A találkozó kezdő sípszava előtt a helyszínen egyperces gyászszünettel emlékeztünk Kulcsár Anitára, aki emlékének tiszteletére ezt a tornát rendezik.

A győriek két Gros-góllal alapozták a meccset, ám ez a lendület gyorsan alábbszállt. A hazai drukkerek a hetedik percig várhattak csapatuk első találatára, mikor Gáspár talált be. Víg kis híján Bradeanu két büntetőjét is kifogta, ám a másodikba csak beleérni tudott. A tizenharmadik percben 4-4 volt az állás, Gera jóvoltából pedig még a vezetést is magához vette a Kohász. Az eredmény folyamatosan egyenlő körül volt, illetve hajszálnyi ETO-előny. A félidő közepén átfordulva láttak hozzá a zöld-fehérek a tabellabeli gólkülönbségük ledolgozásához, amivel a 21. percre négyig jutottak (6-10). A Dunaújváros Nagy Ivett és Radulovics nélkül igyekezett tartani magát, ami kemény feladat elé állította a lányokat. A 28. percben már hatgólos volt a hátrányuk (8-14). A Győr az első félidőben összesen hét darab büntető-lövéssel kísérletezhetett, ebből hat találatot szerzett. Félidőben: 8-15.

Hazai szempontból nagyon rosszul folytatódott a találkozó: a vendégek egy 4-0-s sorozattal dobálták meg Győri kapuját, így már tizenegy volt közte. Az újvárosiaknak nem jelenthetett nagy örömöt egy ilyen különbségű mérkőzésen játszani, mert sok sikerélmény nem érte őket. A félidő közepén 10-23-ra, az 50. percben 11-27-re állt a meccs, miközben Konkoly Csaba igyekezett minden játékosának szereplési lehetőséget biztosítani. Bátran is kísérletezhetett, mert annyira megnyugtató volt az előny, hogy a tornagyőzelemhez szükséges gólkülönbség is már régen a csapata zsebében volt (26. perc: 16-31). Összességében nem okozott meglepetést ez a találkozó, ahol a végén 18-33-as győri siker született.

A mérkőzést és díjátadást követően a résztvevő csapatok és a helyszínen megjelent szurkolók virágokat helyeztek el Kulcsár Anita emlékművénél.

Kiss Szilárd: Egész egyszerűen nem kockáztathattam tovább a sérüléseket, ezért játszottak a fiataljaink. A délelőtti, Podgorica elleni találkozón Nagy Ivett komoly sérülést szenvedett, kiment a térde. Túl kevesen vagyunk ahhoz, hogy ennyien megsérüljünk. A fiataljaink láthatták, hogy milyen követelmények vannak ahhoz, hogy a későbbiekben ők is ilyen szinten tudjanak teljesíteni. A torna másik három résztvevője lényegesen erősebb volt nálunk.

Konkoly Csaba: A felkészülési időszak nagyon jó szakaszában tartják ezt a tornát. Ezen kívül olyan emléket őrzünk, amelyet nem csak a magyar, de a nemzetközi kézilabda társadalomnak is muszáj megőriznie. BL-résztvevő csapatok ellen tudtunk játszani, és a németországi tornához képest feljebb tudtunk lépni még akkor is, ha a Krim ellen döntetlennel zártunk. Olyan hibákat tudtunk felfedezni, amelyek kijavítása a következő lépcsőfok átlépéséhez lesznek szükségesek. Örülünk a tornagyőzelemnek is, hiszen nyerni mindig jó. Jó érzéssel tölt el, hogy - még akkor is, ha a Dunaújváros tartalékosan állt fel - az előre meghatározott gólkülönbséggel tudtunk nyerni. Tudjuk, hogy nem ez a Dunaújváros fog a bajnoki küzdelmekben hétről-hétre pályára lépni, hanem kompletten, Raduloviccsal, Naggyal, Balogh-gal tudnak kiállni. Ők értelemszerűen ezt a terhelést már nem bírják, nekünk pedig muszáj, mert heti két mérkőzésünk lesz, és a céljaink is mások.