A saját dolgát nehezítette meg az ETO

2010. augusztus 27. 17:16 © handball.hu

Az idei Kulcsár Anita Emléktorna első mérkőzésén a múlt héten Németországban nemzetközi kupát nyerő Győri ETO találkozott az ugyanabban az időben Vácon tornagyőzelmet ünneplő Budućnost csapatával, és a végére a saját dolgát megnehezítve ugyan, de hozta a meccset.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 4 perc

Az ETO tartalékosabb felállásban látott neki ennek a felkészülési tornának, hiszen a magyar válogatott Telenor Kupán való szereplése miatt távol maradt a csapattól Görbicz Anita, Pálinger Katalin és Vérten Orsolya. Kevés gól esett a találkozó első szakaszában, ez nemcsak a jó védekezésnek, hanem a kapusteljesítményeknek is volt köszönhető. Főleg Lunde Haraldsentől láthattak szédületes hárítás-sorozatokat a nézők. Az első hat győri találatból ötöt Kovacsics Anikó szerzett, ebből hármat büntetőből (15. perc: 6-5). A győriek egyre hatékonyabban vezették akcióikat, így rövidesen már ötgólos előnynek örülhettek (22. perc: 11-6), ráadásul az ötödiket hátrányból lőtték. A légiósok, Amorim és Bradeanu szép és bátor átlövésekre vállalkoztak, nem mellékesen sikeresen. A közben hétre nőtt ETO-előnyt a pihenőre Gros egy értékesített hétméteressel tartotta meg. Félidőben: 17-10.

A folytatásra egy sokkal lelkesebb és céltudatosabb ellenfél tért vissza, aki rögvest egy 1-4-es sorozattal rukkolt elő. Gros sajnos sorozatban rontott helyzeteket, majd egy büntetőt is kihagyott. Ami az első harminc percben szépen ment a kisalföldieknek, azzal most csak nyűglődtek, szerencséjük volt, hogy túl nagy volt a kiharcolt előnyük ahhoz, hogy hamar elolvadjon. A harmadik negyedórában mindössze háromszor vették be Amorimék Vukcevic kapuját (20-16). Az 51. percben, 23-19-nél Katarina Bulatovic a harmadik kiállítását tehette zsebre, és sétálhatott a lelátóra. Ezt az emberelőnyös helyzetet kétszer is kihasználták Kovacsicsék. Azt gondolhattuk volna, hogy ez már megnyugtató lesz a hátralévő percekre, ám innen 25-23-ra zárkóztak a montenegróiak. 26-24-nél még közel két és fél perc volt hátra. A Buducnost előre tolt védőfallal akarta passzívig húzni a Győr támadását, és ezt sikerrel is vitte véghez. Popovic negyedik büntetőjét váltotta gólra (26-25), de alig húsz másodperccel a lefújás előtt Amorim talált be, és innentől hiába szépített még Radicevic, már nem volt kérdés a győztes kiléte. Végeredmény: 27-26.

Konkoly Csaba: A németországi torna tapasztalataiból okulva ma úgy léptünk pályára, hogy az első félidőt nem kezdhetjük úgy, mint ott, ahol általában futottunk az eredmény után, és mindig a legvégén fordítottunk. A Podgorica ellen a hétgólos előny igen magabiztos volt, ilyen értelemben lehet, hogy ez is volt hiba. Ha fizikálisan és pszichésen így fel tudunk pörögni, mint ahogy az első félidőt elkezdtük és befejeztük, akkor már feljebb léptünk egy lépcsőfokot, aminek nagyon örülök, emiatt gratuláltam is a lányoknak. A második játékrészben a támadások befejezésével voltak problémáink, és a montenegróiak kapusa is jól védett. Szélről és balátlövő poszton nem voltunk hatékonyak, ez rányomta a bélyegét a védekezésünkre is. A visszarendeződésünkkel is problémák voltak, remélem, hogy ezeket a hibákat is ki tudjuk javítani a közeljövőben.

Dragan Adzic: Mindig jól érezzük magunkat Magyarországon, ahol nagyon jó ellenfeleink vannak, és kiváló kiszolgálásban van részünk. Nem véletlen, hogy ebben az időszakban minden évben ellátogatunk ebbe az országba. Rátérve a mai meccsre, játszhattunk volna jobban is, de valamennyire elégedett vagyok, hiszen az első félidőben elkövetett hibáinkat kijavítottuk.