Ötven percig bírta a Dunaújváros

2010. augusztus 27. 19:13 © handball.hu

A Kulcsár Anita Emléktorna első fordulójának második megmérettetésén a Dunaújváros a Krim Ljubljana ellen lépett pályára, és derekasan küzdve kapott ott ki.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 6 perc

A vendégcsapat jóval nagyobb irammal kezdett: a lassabb újvárosi támadásokból sorra csenték a labdákat, melyekből indulva gyors lerohanásokkal szórták meg a hazaiak kapuját (7. perc: 2-6). Nagyék innen kettőre zárkóztak, és csak úgy potyogtak a gólok mindkét oldalon (12. perc: 8-9). Radulovics először 11-10-re fordított, majd innen Lekic az ötödik találatával egyenlített. Maradt az Újváros lépéselőnye, sok szép passzt, és abból betalált lövéseket láthattunk. Egymás után két büntető kimaradt ugyan, de a 23. percben ezek ellenére is 18-16 volt az állás, Ferling hathatós irányítása alatt pedig a félidőt is hozta a Kohász (22-21).

A következő szakaszban valahogy mindig úgy jött ki, hogy kisarkított szituációkban mindig betaláltak a dunaújvárosiak, és/vagy Víg hárított fontosat, így a 42. percben jött el csak legközelebb a pillanat, mikor hátrányba került (28-29). Az eredményjelzőn csak az állást nézve könnyen gondolhatta volna bárki, hogy már csak másodpercek vannak hátra a lefújásig, de még a meccs közel egyharmada a lányok előtt állt. 34-35-ig bírta az egygólos leszakítottságot a vendéglátó, de ezután már annyira elkészült az erejével, hogy egyre könnyedebben érvényesült a Ljubljana akarata. A Krimnél a 40. találatot a kapus, Grubisic szerezte, és noha róluk sem lehetett volna a frissesség szobrát mintázni, ellenfelüknél látványosan jobban bírták a véghajrát (58. perc: 37-44. Hiába bírta az Újváros a mérkőzés öt-hatod részét, a végén mégis egy hatgólos vereségbe futott. Végeredmény: 40-46.

Marta Bon: Számunkra ez a mérkőzés a felkészülésünk fontos állomása volt, ilyen szempontból örülök a győzelmünknek, de ugyanakkor tudom, hogy még nagyon sokat kell dolgoznunk, ám a jó úton járunk. Nem hiszem, hogy a csapatok védelmével volt gond, hiszen a modern kézilabda olyan gyors, hogy a sok kapott gól nem feltétlenül azt jelenti, mint régebben. Nagyon örömteli, hogy ilyen rangos ellenfelekkel tudunk megmérkőzni, hiszen ezek a meccsek nagyban segítik a BL-felkészülésünket, és pontosan megmutatják a hibáinkat.

Kiss Szilárd: Óriási fizikai fölényben volt ellenfelünk, ezért fáradtunk el a negyvenedik perc környékén. Nem vagyunk olyan magas csapat, így a Krim egyértelműen felőröltek minket. A játék képével sem vagyok elégedett, mert elkerülhető szituációkból kaptuk a gólokat. Ha választhattam volna, inkább egy önbizalom növelő tornát kértem volna, mint hogy három BL-résztvevő ellen küzdjük, hiszen mi középcsapat vagyunk az NB I-ben, de mivel ez a Kulcsár Emléktorna, természetesen ez lehetetlen volt.

A Kulcsár Anita Emléktorna állása
1.RK Krim Mercator RK Krim Mercator110046-4062 pont
2.Győri Audi ETO KC Győri Audi ETO KC110027-2612 pont
3.ŽRK Budućnost ŽRK Budućnost T-Mobile100126-27-10 pont
4.Dunaújvárosi Kohász KA Dunaújvárosi NKKSE100140-46-60 pont

Az előző mérkőzésen:
Győri Audi ETO KC - ŽRK Budućnost T-Mobile 27-26 (17-10)

A torna további menetrendje:

augusztus 28. (szombat)
10.00 ŽRK Budućnost T-MobileDunaújvárosi NKKSE
11.55 Győri Audi ETO KCRK Krim Mercator

16.30 RK Krim MercatorŽRK Budućnost T-Mobile
18.25 Dunaújvárosi NKKSEGyőri Audi ETO KC

A napi belépő, mely mindig két mérkőzésre jogosít, 1400 Ft a felnőttek, 700 Ft a diákok részére, míg a felnőtt bérlet 3500, a diák 1500 Ft-ba kerül.