BL-ellenfele ellen meccselt az ETO

2010. augusztus 28. 11:37 © handball.hu

A Kulcsár Anita Emléktorna negyedik találkozóján az előttünk álló BL-szezon leendő csoportellenfelei, a Győri ETO és a Krim Mercator mérkőztek meg egymással Dunaújvárosban, és vívtak egy végig kiélezett, döntetlennel záruló mérkőzést.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 2 perc

Jó győri védekezéssel, és villámgyorsan kialakított háromgólos előnnyel kezdődött a meccs (3-0). A ljubljanaiak Varlec és Cvijic vezetésével láttak neki a felzárkózásnak, a játékrész közepére már 7-7 volt az állás, majd 7-8-ra már ők voltak előnyben. Ekkor komoly védőmunka jellemezte őket, ami miatt az ETO támadásai passzívvá váltak, főhetett is a feje Konkoly Csabának (25. perc: 12-13). A védelem megnyitása is csak nagyon rövid időre nyújtott megoldást, de a fordításhoz segíteni tudott (28. perc: 15-14). Gros két találata segítette a kétgólos félidei vezetéshez a Rába-partiakat (17-15).

Emberhátrányban kezdte a második harminc percet a Győr, ez is megkönnyítette a Krim helyzetét, aki Mavsar két góljával egyenlített. Ennek ellenére Kovacsicsék kapták el jobban a fonalat, a 39. percben már 23-18-ra vezettek. Ezután sem lett azonban egyszerűbb az életük, komoly küzdelemre voltak kényszerítve, ahol az ellenfél azonnal kihasználta a felbukkanó hibákat. A 47. percre egy gólra csökkentették a szlovénok a lemaradásukat, és nemcsak ezt, hanem az ezt követő egyenlítőt is Mavsar jegyezte. Ebben egy emberelőny is segítette őket. Az 51. percben, 28-28-nál Konkoly Csaba azt kérte lányaitól, hogy ha kell, csúszva-mászva is, de hozzák a meccset. 28-29-nél még a kapufa mentette meg őket a kétgólos hátránytól, utána viszont már ők maguk tettek érdemben ellene (56. perc: 31-29). Cvijic jóvoltából három perccel a vége előtt még egálra állt a mérkőzés, majd egy perccel később Bodnyeva billentette a maguk oldalára a mérleget. A győri támadás kimaradt, az utolsó előtti szlovént Haraldsen kivédte, az utolsót viszont Bodnyeva belőtte. Negyven másodperccel a lefújás előtt kétgólos hátrányt kellett volna behoznia a Győri ETO-nak, ami egy szép hajrával sikerült is neki. Végeredmény: 33-33.

A délutáni záró fordulóig nyitott maradt így a Kulcsár Anita Emléktorna győztesének kérdése.

Konkoly Csaba: Egyrészt ilyen mérkőzésre számítottam, másrészről viszont kicsit csalódott vagyok, mert a futóversenyt megnyertük volna az első félidő és a második játékrész elején mutatottak alapján. Azt nem gondoltam volna, hogy ezután támadásban, ziccereknél ennyit hibázunk. Ebben a stádiumban elkeserítő, hogy mennyire megzavar minket, ha három, négy, vagy öt góllal vezetünk.

Marta Bon: Mindkét csapat számára kemény meccs volt. Jól látható volt, hogy mindketten ugyanott, a felkészülés közepén tartunk. Általánosságban elmondható, hogy sok szép és látványos megmozdulást láthattunk. Örülök, hogy mínusz öt gólról sikerült fordítanunk, bár a végjátékot elrontottuk. Összességében elégedett vagyok, főleg ha azt nézzük, hogy Lekic már a meccs elején kivált egy nem túl súlyosnak tűnő lábsérülés után.

A Kulcsár Anita Emléktorna állása
1.RK Krim Mercator RK Krim Mercator211079-7363 pont
2.Győri Audi ETO KC Győri Audi ETO KC211060-5913 pont
3.ŽRK Budućnost ŽRK Budućnost T-Mobile210157-5162 pont
4.Dunaújvárosi Kohász KA Dunaújvárosi NKKSE200264-77-130 pont

Az előző mérkőzéseken:
ŽRK Budućnost T-Mobile - Dunaújvárosi NKKSE 31-24 (16-12)
Dunaújvárosi NKKSE - RK Krim Mercator 40-46 (22-21)
Győri Audi ETO KC - ŽRK Budućnost T-Mobile 27-26 (17-10)

A torna további menetrendje:

16.30 RK Krim MercatorŽRK Budućnost T-Mobile
18.25 Dunaújvárosi NKKSEGyőri Audi ETO KC

A napi belépő, mely mindig két mérkőzésre jogosít, 1400 Ft a felnőttek, 700 Ft a diákok részére, míg a felnőtt bérlet 3500, a diák 1500 Ft-ba kerül.