Tisztesen helytálltak az újvárosiak

2010. augusztus 28. 9:49 © handball.hu

A Kulcsár Anita Emléktorna második fordulójában a Dunaújváros csapata a másik külföldi ellenfél, a ŽRK Budućnost ellen mérettette meg magát. A félidőben négygólos volt a vendégek előnye, a végére hét lett.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc

A Buducnost együttese igazi repülőrajtot produkált: alig több mint hét perc alatt már 6-2-re vezetett a dunaújvárosiakkal szemben. Azt már a múlt heti tornán és a tegnapi napon látottak alapján sejteni lehetett, hogy a két csapat közti egyik legfőbb különbség a védekezésben lesz megfigyelhető, és ez gyorsan be is igazolódott. Jovanovic és Mehmedovic volt a montenegróiak két húzóembere, amikor az első játékrész feléhez érve már 12-6-ra vezetett csapatuk. Ferlingék már az elejétől az eredmény után futásra voltak kényszerítve, ráadásul akkora különbséggel, ahol még a fordítás lehetősége sem lebeghetett a szemük előtt (24. perc: 15-9). Ebből az előnytelen pozícióból igyekeztek tartani magukat, de leginkább csak Radulovics és Ferling cipelték a hátukon társaikat, akik az egy játékrész alatt szerzett tizenkét gólból kilencet írtak. Félidőben: 16-12.

Az Újváros a szünetről visszatérve háromra csökkentette hátrányát, de ezt nem hagyta sokáig szó nélkül a Podgorica. A hazai hálóban – a tegnapi Grubisic találat után – újabb kapusgól pattant, a szerzője most Vukcevic volt. Pecevszka is bekezdett, a harmadik találata után már 22-15-re módosult az állás. 25-17-nél sajnos egy szerencsétlen találkozást követően Nagy Ivett a rögzítős bal térdét fájlalva került földre, majd a pálya szélére. Ez még tovább nehezítette az egyébként is rövidke vendéglátó kispad helyzetét, pláne, hogy a harmadik legeredményesebb játékosról volt szó. A montenegróiak góllövőlistájára lassacskán szinte mindenki feliratkozott, és egy hajszál választotta el őket attól, hogy két számjegyűre változzon a fórjuk (51. perc: 28-19). Ez aztán 29-19-nél, Dokic góljával be is következett. A Kohász-lányok szépen küzdöttek, és mindent elkövettek, amit egy ilyen rangos ellenféllel szemben el lehet követni. Végeredmény: 31-24.

Kiss Szilárd: Voltak szép megmozdulásaink, de már kicsit fáradtabbak voltunk, hiszen gyakorlatilag öt emberrel játszunk péntek óta. Összességében azt a célt szolgálta a mérkőzés, amit vártunk. Ebben a csapatban nagy lehetőség van, ma például többször is három tizennyolc éves szerepelt a pályán, és a többiek se voltak húsznál többek.

A Kulcsár Anita Emléktorna állása
1.ŽRK Budućnost ŽRK Budućnost T-Mobile210157-5162 pont
2.RK Krim Mercator RK Krim Mercator110046-4062 pont
3.Győri Audi ETO KC Győri Audi ETO KC110027-2612 pont
4.Dunaújvárosi Kohász KA Dunaújvárosi NKKSE200264-77-130 pont

Az előző mérkőzéseken:
Dunaújvárosi NKKSE - RK Krim Mercator 40-46 (22-21)
Győri Audi ETO KC - ŽRK Budućnost T-Mobile 27-26 (17-10)

A torna további menetrendje:

11.55 Győri Audi ETO KCRK Krim Mercator

16.30 RK Krim MercatorŽRK Budućnost T-Mobile
18.25 Dunaújvárosi NKKSEGyőri Audi ETO KC

A napi belépő, mely mindig két mérkőzésre jogosít, 1400 Ft a felnőttek, 700 Ft a diákok részére, míg a felnőtt bérlet 3500, a diák 1500 Ft-ba kerül.