Eljátszotta a győzelmét a Budućnost

2010. augusztus 28. 16:06 © handball.hu

A Kulcsár Anita Emléktorna záró fordulóját a két külföldi csapat, a Krim Ljubljana és a Budućnost Podgorica összecsapása nyitotta. A szlovének egy nagy hajrával hozták a mérkőzést, így az ETO-n múlik, hogy megtartják-e a tabella első helyét.

Piros lap: Radovic (3x2 perc)

A mérkőzésre a Buducnost érkezett pihentebben, ami a játékosok mozgásán is látszott. Dokicék hamar 2-5-ös vezetésre tettek szert, míg a szlovéneknél úgy tűnt, egyedül Penezic ismeri a montenegrói kapu nyitját, hiszen az első öt gólból négyet ő szerzett. Ezzel 5-6-ra zárkózott is együttese. Valójában innen indult az igazán izgalmas meccs, ahol a csapatok nagyobb hangsúlyt fektettek a támadásokra, mint a védekezésre. A 19. percben aztán meg is lett a Krim hajtásának jutalma: 12-11-nél – ha csak rövid időre is, de - átvehette a vezetést. A montenegrói lerohanásokra ő sem találta az ellenszert, de Penezic igazi választ jelentett minden helyzetre, aki huszonhárom perc alatt már a nyolcadik találatánál járt (15-16). A félidőre is maradt a kismértékű Buducnost-előny (17-18).

A második félidőben tíz perc telt el, mire az egyik csapat robbantani tudott, és hirtelen meglépett a másiktól (21-24). A Bon-tanítványoknak így újra fel volt adva a lecke, ha meg akarták hagyni maguknak az esélyt a tornagyőzelemre. Popovic-ék viszont nem bíztak semmit a véletlenre, ezúttal már nem engedték meg maguknak azt a luxust, hogy az ellenfél feljöjjön rájuk (52. perc: 25-29). A Ljubljana ráadásul rendszeresen emberhátrányban is kényszerült játszani. Ennek ellenére ekkor érkezett el az idő, mikor a podgoricaiak kezdtek el kapkodni, Koren találatával pedig az 55. percben egál lett az állás. Radovic harmadik kétperces büntetését is megkapta a bírónőktől, 30-30-nál pedig kettős emberelőnybe került a Krim. Mire mindkét két perc leketyegett, már plusz kettő volt a Mercatornak. A végén még Radicevic dobott egy szépítőt, ám ez is csak az egygólos montenegrói vereséghez volt elég. Végeredmény: 32-31.

Az ETO-nak a torna zárómérkőzésén legalább hét góllal kell megvernie a házigazda Dunaferrt, ha nyerni szeretné a kupát.