Egy lépés csak a boldogság

2005. december 12. 14:57 © handball.hu

Szoros mérkőzésen aratott 27-26-os győzelmet a magyar nőikézilabda-válogatott Horvátország ellen, s ez egyben azt jelenti, ha a csapat kedden legyőzi Hollandiát, elődöntőt játszhat a szentpétervári világbajnokságon.

Fotó: bolcs27.hu
Helyszíni tudósítás Szentpétervárról

XVII. nőikézilabda-világbajnokság,
I. középdöntő-csoport, 1. forduló

Horvátország - Magyarország 26-27 (13-16)
Ice Palace, 300 néző
Vez.: Olesen, Pedersen (DEN)

Horvátország: Jelcic - Golubic, Cop 4, Pasicnik 6(1), Tatari 6, Hrgovic 2, Pusic 1. Cserék: Stancin (kapus), Franic 4(3), Arslanagic 3, Vresk, Pensa, Popovic. Szöv. kap.: Josip Sojat
Magyarország: Pálinger - Balogh 3, Mehlmann 4, Görbicz 5(3), Borbás 2, Tóth 8, Vérten 3. Cserék: Sugár (kapus), Kindl, Ferling 2(1), Hornyák, Kenyeres, Siti. Szöv. kap.: Németh András, edző: Zsiga Gyula
Hétméteresek: 4/7 (Pasicnik, Tatari és Franic hagyott ki egyet-egyet); 4/8 (Görbicz hagyott ki hármat, Mehlmann egyet)
Kiállítások: 10 perc (Cop, Cop, Pasicnik, Golubic, Tatari); 10 perc (Borbás, Vérten, Kindl, Tóth, Hornyák)
A mérkőzés: 5. p.: 1-2, 10. p.: 4-5, 15. p.: 6-6, 20. p.: 8-9, 25. p.: 11-12, 35. p.: 16-18, 40. p.: 21-19, 45. p.: 22-20, 50. p.: 23-23, 55. p.: 24-25
Időkérés: 27' 37" (11-14), 51' 37" (23-24); 29' 46" (13-16), 57' 39" (26-25)

Nem fárad el a magyar nőikézilabda-válogatott az állandó harcban, ezt már végérvényesen megállapíthatjuk. A szentpétervári világbajnokság középdöntőjének első körében az együttes az ellen a Horvátország ellen lépett pályára, amelytől októberben három góllal kikapott, novemberben viszont hattal vert Balatonfüreden.

Németh András szövetségi kapitány már a vasárnapi edzésen is arról beszélt Pálingerrel, hogy a horvátoknál - ha nem játszik a kézsérüléssel bajlódó Maida Arslanagic - nagyon kell figyelni a két lövőre, Tatarira és Pasicnikre. Ez sokáig úgy tűnt, nem valósul meg.

A találkozóról Kovacsicz és Szűcs maradt ki, a meccs előtt Sinka László főtitkár a születésnapját ünneplő Balogh Beatrixet köszöntötte.

A találkozó első félideje felemás játékot hozott. A védekezésben akadtak hiányosságok, a sokmozgásos horvát támadójáték olykor szétzilálta a hatosfalat, Pálingernek sem ment annyira (átlövések tekintetében tízből mindössze kettőt hárított), bár azért nem szabad tőle elvenni, hogy a meccsen összességében négy hetest is megfogott.

A horvátok először a 17. percben vezettek Franic hetesével, szerencsére erre a félidőre ennyivel meg is elégedtek, s Görbicz, Mehlmann, illetve Tóth a szünetre 16-13-as előnyhöz segítette az együttest.

A második játékrészt rosszul kezdte az együttes, tíz perc alatt mindössze három gólra volt képes, az ellenfél azonban nyolcszor is betalált: Pasicnik góljával 21-19-re módosult az állás.

A hajrá tíz percében Tóth lőtte rojtosra a kaput, majd Balogh is betalált, de hiába állt az 53. percben kétgólos vezetésre a csapat, Tatari kettő, a sérülten is pályára lépő Arslanagic egy góllal köszönt be a negyvenedik percben beálló Sugárnak.

Két és fél perccel a lefújás előtt Németh András időt kért, rendezte a sorokat, s miután Mehlmann egyenlített, Balogh pedig beejtette a vezető gólt, sikerült kivédekezni az utolsó horvát támadást. A csapat 27-26-os győzelmével újabb lépést tett az elődöntő felé vezető úton. A következő, végső húzásra reményeink szerint csak egy napot kell várni, a csapat kedden, magyar idő szerint 17 órakor Hollandia ellen lép pályára.

"Nekünk úgy fog már lezajlani a világbajnokság, hogy rohanunk az eredmény után. Nem tudtunk úgy játszani, ahogy elképzeltük, de a szívünkkel ismét fordítani tudtunk" - mondta Németh András szövetségi kapitány a meccset követő sajtótájékoztatón.

A szakvezető elmondta, maradéktalanul csak Tóth Tímeával lehet elégedett, majd elmosolyodva egy buta orosz kérdésen azt mondta, amennyiben a csapat elődöntőbe jut, szíve szerint Brazíliát látná ellenfélül.