"A biztató kezdet után csak így tovább!"

2005. december 19. 20:13 © handball.hu

Szakkommentátorunk, Tóth László a magyar nőikézilabda-válogatott utolsó két világbajnoki mérkőzését értékeli, és elmondja, bízik benne, hogy a lányok jövő évi svédországi Európa-bajnokságon újra megmutatják az oroszlánkörmeiket.

Tóth László: Eleve pikáns mérkőzésnek ígérkezett, hiszen a Győri ETO játékosai közül hárman is a román válogatottat erősítették. Másrészről pedig hatalmas tétje is volt a találkozónak, hiszen a világbajnokság döntőjébe kerüléséért játszottunk. Azért kaptunk ki, mert rendkívül sok hibával játszottunk, és a szélsőjátékunk egyszerűen gólképtelen volt, nem érte el a nemzetközi szintet. Hiába küzdöttünk, végül a románok elhúztak, és innen már nem tudtunk talpraállni, ráadásul Pálinger Kati se tudott túllendíteni minket a holtponton. Semmivel nem voltak jobbak nálunk a románok, egyszerűen rosszul játszottunk.

Tóth László: Az eredményei alapján a magyar csapat jobb volt, mint a dánok, szerencsére ez a meccs végére be is igazolódott. Fordulatos, izgalmas mérkőzést játszottunk, ahol az ellenfél félidőben még egy góllal vezetett, majd úgy jöttek ki a lányok az öltözőből, mintha semmi félnivalójuk nem lenne, felszabadultan játszottak. Feljavult a védekezésünk, ezzel párhuzamosan Pálinger Kati is nagyszerű volt a kapuban. Leindítottuk az ellenfelet, felállt fal ellen pedig szétziláltuk a védelmüket. Magabiztosan játszottunk, már 5-6 góllal is vezettünk, amelyből három megmaradt a meccs végére. A második félidőben nem tudok olyan pontot mondani, ami gyenge volt, csak az extra és a kiváló jelzőket tudom használni.

handball.hu: Bizonyára láttad a világbajnoki döntőt, ahol az oroszok leiskolázták a románokat.
Tóth László: Természetesen figyelemmel követtem. Az oroszok a legelső perctől fogva bizonyították, hogy semmi esélyük a románoknak, akik kicsit talán önelégülten is játszottak, hiszen a fejükben volt, hogy az orosz válogatottat hazai pályán nem lehet megverni. A házigazdák már az első félidőben 4-5 góllal vezettek, ezt tovább növelték a második játékrészben.

handball.hu: Hogyan értékelnéd a magyarok összteljesítményét?
Tóth László: Csak dicsérni tudom ezt az átalakulóban lévő csapatot, amely 9-10 új játékossal indult a világbajnokságra, ráadásul nagy részüknek ez volt az első világversenye, és rögtön bronzérmet szereztek. Ez egy biztató kezdet, csak így tovább! Az olimpiáig bizonyára mégjobban megerősödnek, kijavítják a hibákat.

handball.hu: Ezek szerint fejlődőképesnek tartod a válogatottunkat!
Tóth László: Természetesen, hiszen a fiatalok napról-napra fejlődnek. Nem olyan korosztályú a válogatott, akik a tudásuk 100 százalékát kihasználják, becsületes munkával még lehet fejleszteni őket. Bízom benne, hogy a jövő évi svédországi Európa-bajnokságon újra megmutatják az oroszlánkörmeiket!