Lengyel siker a zárómeccsen

2007. december 11. 21:16 © handball.hu

A dijoni világbajnoki helyszín utolsó mérkőzésén a spanyol válogatott egy, az utolsó pillanatig kiélezett csatában kapott ki a lengyelektől.

Világbajnokság, M II. középdöntő csoport

SpanyolországLengyelország 29-30 (14-15)
Vezette: Bord, Buy (FRA)
Spanyolország gólszerzői: Garmendia 5, P. Pinedo 2, Fernandez I. 2/1, Berenguel 2, E. Pinedo 2, Mangue 9/2, Alonso Jimenez 1, Ortuno 4/2, Fernandez M. 2
Lengyelország gólszerzői: Malczewska 6, Kowalska 2, Majerek 8, Polenz 1, Wolska 1, Kudlacz 11/4, Duda 1
Hétméteresek: 8/5, ill. 6/4
Kiállítások: 14, ill. 10 perc

A koreaiak elleni győzelmükkel és a csoportkörben ellenünk megszerzett (majd a középdöntőkörbe továbbhozott) egy pontjukkal összesen 3 ponttal állt az utolsó itteni forduló előtt Spanyolország. A dijoni helyszínre pont nélkül érkező, itt pedig mindhárom eddigi meccsét elbukó Lengyelország feladata így mindössze a szépítés, és ezáltal a pozitív élményekkel való továbbutazás lehetett.

A továbbjutás reményében egyértelműen a spanyolok érkeztek nagyobb elánnal a mérkőzésre. Mangue vezetésével rövid idő alatt magabiztosnak tűnő előnyt kovácsoltak össze maguknak (8-4). A lengyelek nem estek kétségbe ettől a lerohanástól, és szépen-lassan csökkentették hátrányukat, és a 18. percre 10-9-re felzárkóztak. Ekkor megint a spanyolok ideje jött el, és máris 14-10-et mutatott az eredményjelző. Sanchez Bravo ma is jó napot fogott ki, társai viszont védekezésben már egyre fáradtabban mozogtak előtte, így a 28. percre kiegyenlített Lengyelország, majd a félidőre át is vette a vezetést (14-15).

Az első játékrészben is parádésan teljesítő Kudlaczot és Majereket a fordulást követően sem tudták tartani a spanyol védők, és mindkét szélről is ugyanez volt elmondható. A lengyel csapat a 41. percre ötgólosra duzzasztotta előnyét (17-22), és ezt már Duenas edző sem hagyhatta szó nélkül. Hatosfaluk bekeményített, Elejaga Vargas pedig folytatta elődje kiváló munkáját a kapuban. Alig négy perccel a lefújás előtt, kétgólos lengyel vezetésnél még teljesen nyitott volt a találkozó sorsa. Patricia Pinedo és Marta Mangue hiába tolta volna a spanyol szekeret, a francia bírópáros másképpen vázolta a forgatókönyvet. Chemnitz hetest hárított, Fernandez Ibanez pedig az utolsó szabaddobással már nem tudott mit kezdeni a magas lengyel blokkal szemben. Egygólos győzelmével így Lengyelország gárdája is bezsebelhette első, s egyben utolsó pontjait.

A mérkőzés legjobbja játéka alapján teljesen megérdemelten Karolina Kudlacz lett.

Jorge Duenas (Spanyolország): A lengyelek nyomás nélkül játszottak, így nagyon kemény mérkőzést játszottunk. A maihoz hasonlóan az eddigi összes elvesztett mérkőzésünk szoros volt. A védelmünk nem volt egységes a sok kiállítás és alapemberünk elvesztése miatt. A második félidő elején védekezést váltott ellenfelünk, és ezzel sikerült feltornásznia magát. A sok sérülés igen megnehezítette a dolgunkat ezen a világbajnokságon.

Zenon Lakomy (Lengyelország): Elnézést szeretnék kérni, amiért elütöttük a spanyolokat a továbbjutástól. Akárcsak ellenfelünknek, számunkra is a legfontosabb a világversenyeken való tapasztalatszerzés, valamint a pozitív gondolkodás.