Igazi harc az 5. helyért

2007. december 16. 12:19 © handball.hu

Az ötödik helyért Franciaországnak az olimpiai ezüstérmes Dél-Korea ellen kellett megküzdenie, és egy valóban az utolsó pillanatig éles harcban sikerült is győznie.

Világbajnoki mérkőzés az ötödik helyért

Dél-KoreaFranciaország 25-26 (13-12)
Vezette: Gjeding, Hansen (DEN)
Dél-Korea gólszerzői: Woo 7, Kim O. 2, Huh 3, An 4, Oh S. 2, Lee S. 6/5, Myoung 1
Franciaország gólszerzői: Kanto 1, Pequeux Rolland 4, Herbrecht 3, Cano 4, Wendling 4, Dembele 2, Tervel 4, Tounkara 1, Signate 3
Hétméteresek: 8/5, ill. 0/0
Kiállítások: 6, ill. 2 perc

Dél-Korea együttese cseppet sem ijedt meg a többezer francia szurkolótól, és folyamatos lépéshátrányba kényszerítette a házigazdákat. Egy nagyobb lélegzetnyi ideig 6-4 volt az állás, majd két labdaszerzéses akcióval egyenlítettek a franciák. Nem egyszer láthattuk, mennyire hasznos, ha egy játékos robbanékony: a koreaiak villámléptű visszaérkezésekkel még a lerohanásoknak is elejét tudták venni, védelmüket pedig kitolták egészen a kilencesen kívülre. A két, mai napon teljesen hasonló játékerőt képviselő csapat csatájában az első játékrész végén a koreainak áll a zászló.

A szünetet követően az ázsiai csapat kezdett erősebben, és sorozatban lőtt három góljával megerősítette vezető pozícióját. Herbrecht és Tervel találataival a 47.percben egy gólra felzárkóztak a franciák, ám az egálra még vagy hat percet kellett várnia az ekkorra már teljesen feltüzelt publikumnak. A hazaiak védelme koncentráltabbá vált, és ez meg is hozta a gyümölcsét. A koreaiak így arra kényszerültek, hogy végigjátsszák a támadóidejüket, melynek végén a hozzájuk képest toronymagas francia védőket kellett volna átlőniük. Alig több mint egy perccel a vége előtt egygólos vezetésüknél a házigazdák támadhattak, ám Cano az oldalhálóba talált. A túloldalon Dél-Korea büntetőhöz jutott, ám Lee Sang Eun lövését Nicolas hárította.

A drámai csatában elbukott negyeddöntőt követően Franciaország válogatottja talpra állt, és rajongói által menetelt az ötödik helyig.

A találkozó legeredményesebb játékosa Véronique Pequeux Rolland lett.

Isabelle Wendling: Az ázsiaiak ellen mindig nagyon nehéz dolgunk van. Velük szemben hatvan percen át a maximumot kell nyújtani, különben irgalmatlanul kihasználják a hibákat. Előzetesen előrébb szerettem volna végezni a világbajnokságon a csapatommal, de annak köszönhetően, hogy az utolsó két meccsünket megnyertük, jó szájízzel megyek haza. Véleményem szerint az oroszok a döntő esélyesebbjei, de minden a fejekben fog eldőlni.