Az oroszoké maradt a cím

2007. december 16. 17:12 © handball.hu

A 2007-es világbajnoki döntőben a tavalyi Eb két finalistáját, Norvégiát és Oroszországot köszönthettük ismételten. Az oroszok egy percig sem inogtak meg, és magabiztosan tartották meg a két éve otthon megszerzett címet.

Világbajnoki bronzmérkőzés

NorvégiaOroszország 24-29 (12-16)
Vezette: Bord, Buy (FRA)
Norvégia gólszerzői: A. H. Johansen 1, Nyberg 1, Aamodt 3, G. Snorroeggen 1, Sorli Lybekk 3, Breivang 2, Hammerseng 5/1, K. M. Johansen 4, Frafjord 2, Harsaker 2/1
Oroszország gólszerzői: Vyakireva 1, Poltoratskaja 2, Romenskaja 1, Postnova 4, Karejeva 6, Andrjusina 2, Uskova 3, Poljanova 6/4, Turey 3, Levina 1
Hétméteresek: 5/2, ill. 5/4
Kiállítások: 4, ill. 14 perc

Gro Hammerseng találatával indult a világbajnokság csúcsrangadója, azonban az oroszok két gyors góllal hamar átvették a vezetést (1-2). Pillanatonként változott az eredmény, hol az egyik, hol a másik félhez billent a mérleg nyelve. Míg a norvégoknál továbbra is a csapatkapitány villogott, az oroszok főként beálló pozícióból voltak eredményesek (10. perc: 5-5). A következő egálig viszont vagy tíz percet kellett várnia a skandináv alakulatnak. Összességében ugyanaz a forgatókönyv volt írható a félidőre: Oroszország kétgólos előnyt alakított ki, majd a norvégok felzárkóztak, és így tovább. Lunde Haraldsen fontos pillanatban fogta ki Poljanova büntetőjét, a másik kapuban viszont Szuszlina is tette a dolgát. Karejeva negyedik találatával négygólos előnnyel várhatták Trefilov lányai a folytatást.

A különbség csökkentésére a 38. perc feléig kellett várnia a több szektornyi vikingsisakos szurkolónak, de az örömük nem lehetett teljes. A találkozó ezen szakaszában mindkét csapat rengeteg hibával játszott, ami az esemény rangja miatt érthető is volt. Az oroszok foggal-körömmel küzdöttek előnyük megtartásáért, s emiatt nem egyszer már agresszívvé vált védekezésük. A norvégok harcoltak, de ez az Oroszország már nem az a csapat volt mentálisan, aki ellen a tavalyi Eb-döntőben játszottak. Az utolsó percekben már érezték is mindezt, és a végső sípszó megváltásként jött el mindkét együttes számára.

A döntő legjobbjának járó díjat az oroszok elsőszámú kapusa, Inna Szuszlina kapta.