Dél-Korea küzdhet az 5. helyért

2007. december 15. 11:31 © handball.hu

A Dél-Korea – Angola találkozóval megkezdődtek a negyeddöntők veszteseinek helyosztó küzdelmei. A koreaiak sikere egy percig sem forgott veszélyben.

Marcelina Kialán most sem múlott
Világbajnoki mérkőzés, „elődöntő” az 5-8. helyekért

Dél-KoreaAngola 41-33 (23-12)
Vezette: Kristic, Ljubic (SLO)
Dél-Korea gólszerzői: Woo 11, Kim O. 9/4, Huh 3, An 3, Kim C. 2, Oh S. 1, Lee S. 6, Myoung 6
Angola gólszerzői: Eduardo 2, Bengue 4/3, Almeida 6/2, Amaral 2, Fernandes 4, M. Kiala 9, L. Kiala 5, Bernardo 1
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Kiállítások: 16, ill. 4 perc

Az elődöntőbe jutásért vívott csatákban alulmaradt két együttes közül az ott a németek ellen tisztesen helytállt, és mindössze három góllal alulmaradt angolaiaknál volt egyértelműen a lélektani plusz, míg a norvégok által tizenegygólos különbséggel likvidált koreaiak feladata mostantól a szépítés kellett, hogy legyen.

Tucatnyi lejátszott percet követően magasan az ázsiaiaknak állt a zászló (9-3). Kemény védekezésük elég alapot adott a sikerhez, támadásban pedig a gyorsaságuk döntött a javukra a náluk jóval magasabb afrikaiakkal szemben. A koreaiak előnye folyamatosan nőtt, amivel csak néhány percre tudott szembeszállni ellenfelük. Angola tizenegygólos félidei hátrányát nem másnak tudhatta be, mint hogy a játékrész alatt kétszer is produkált egy-egy több mint hat percig tartó gólcsendet.

A szünet után több látványos helyzetkihasználást láthattunk angolai oldalról: játékosaik igyekeztek kihasználni fizikai adottságukból fakadó előnyüket, de ezt a védelmükben olyan egyszerű oknál fogva nem tudták javukra fordítani, hogy rendre utol sem érték Koreát. Az utolsó percekre az ázsiai csapat kijött teljes emberfogásra, amivel meglepően nem az ellenfelet, hanem inkább saját magukat sikerült elbizonytalanítani, így az angolaiak könnyedén sétáltak be egészen a kapujukig. Az 57. percben Moon után Lee Sang Eun is megkapta harmadik kétperces büntetését. A szép hajrájának köszönhetően Angola nyolc góllal maradt alul Dél-Koreával szemben.

A mérkőzés legjobbjává Kim Onát választották, aki csak a második félidőben láthatott neki a gólgyártásnak, és így is kilencig jutott.