Középdöntőben a magyarok

2005. december 9. 18:16 © handball.hu

Főként Pálinger, Mehlmann, Tóth, Balogh és Görbicz vezetésével jutott a középdöntőbe Magyarország válogatottja, de mindenki hozzátett a Dél-Korea elleni 13 gólos győzelemhez. Az ellenfelet 42-29-re verte a magyar csapat, amelyet a csarnokban csaknem félszáz magyar szurkoló segített a diadalhoz.

Helyszíni jelentés Szentpétervárról

XVII. nőikézilabda-világbajnokság, B-csoport, 4. forduló
Magyarország - Dél-Korea 42-29 (22-13)
SCC Peterburgszkij, 300 néző
Vez.: Hakansson, Nilsson (SWE)

Magyarország: Pálinger - Balogh 7, Mehlmann 10, Görbicz 6(1), Borbás 3, Tóth 9, Vérten 1. Cserék: Sugár (kapus), Kindl 1, Szűcs 1, Ferling 2, Kenyeres 1, Siti 1, Őri. Szöv. kap.: Németh András, edző: Zsiga Gyula
Dél-Korea: Lee Min-Hee - Woo Sun-Hee 4, Kim Cha-Youn 6, Choi Im-Jeong 1(1), Huh Soon-Young, Moon Pil-Hee 5, Lee Gong-Joo 2. Cserék: Moon Kyeong-Ha (kapus), Huh Young-Sook 3, Song Hai-Rim 3, Myoung Bok-Hee 5(1), Kang Ji-Hey, Yoo Hyun-Ji. Szöv. kap.: Kang Tae-Koo
Hétméteresek: 1/1; 2/3 (Woo Sun-Hee hagyta ki)
Kiállítások: 4 perc (Tóth, Görbicz); 6 perc (Choi Im-Jeong, Huh Young-Sook, Huh Young-Sook)
A mérkőzés: 5. p.: 3-2, 10. p.: 6-6, 16. p.: 11-7, 20. p.: 14-9, 25. p.: 18-11, 35. p.: 23-16, 40. p.: 27-18, 45. p.: 31-21, 50. p.: 35-23, 55. p.: 40-25
Időkérés: 21' 23" (14-11); 16' 01" (11-7)

Ha Angola és Szlovénia ellen azt mondtuk, semmi sem jött be, ezúttal elégedettnek kell lennünk. Nagyon is!

A magyar nőikézilabda-válogatott elképesztő produkciót nyújtva nagy fegyvertényt hajtott végre, amikor 22-13-as félidőt követően megalázóan nagy fölénnyel, 42-29-re verte Koreát, kvalifikálva magát ezzel a következő fordulóba.

A középdöntő előtt még egy mérkőzés vár ugyan Németh András tanítványaira, de hiába próbálkoztak a skandináv kollégák, nem tudtak kihúzni információkat a szövetségi kapitányból. "Egy órát még örülök, csak utána vagyok hajlandó az újabb találkozóra gondolni" - mondta hivatalosan, majd félhangosan a magyar sajtósoknak: "Csak nem képzelik, hogy elárulom, mi a gyengéjük?!"

Visszatérve a koreai meccsre, a csapat védekezése talán csak az első tíz percben döcögött, de miután Mehlmann elképesztő formában ontotta a gólokat, a csapat meglépett 9-6-ra, s 11-7-re, s ezzel megnyugodott. Időt is kért a keleti mester, de nem segített csapatán az egyperces pauza sem: Balogh szélről, Borbás beállósból, Mehlmann meg mindenhonnan szórta a gólokat.

Hüledeztünk, nem hittünk a szemünknek, de jött a második félidő, amikor Tóth Tímea is megemberelte magát, utoljára talán a sydneyi olimpián játszott egyszerre ilyen formában magyar átlövőpáros (akkor Farkas és Radulovics).

A 32. percre tízre nőtt az előny (29-19), a hajrában már 15-tel is vezetett a csapat, a vége 42-29 lett. Szombaton az Európa-bajnok Norvégia következik - a norvég televíziós közvetítés miatt - 19:10-kor.

"Úgy játszottunk, ahogy megálmodtuk, sokat számított, hogy átlövőink feljavultak erre a mérkőzésre. Nem titkolom, nagyobb csatára számítottam" - mondta a találkozót követően Németh András szövetségi kapitány, aki elárulta, ahogy pénteken, úgy várhatóan nem tart edzést szombaton sem. A szervezők ugyanis helyi idő szerint 14 órakor jelöltek ki időpontot, ehelyett inkább pihen a csapat.

Ahogy Vérten Orsolya fogalmazott: "Nem edzettünk, s legyőztük Koreát, ez jó lehet a norvégok ellen is."

Mehlmann Ibolya, a csapat legjobbja rendkívül boldog volt, hogy sikerült feledtetnie az elmúlt meccsek produkcióját.

"Tudtuk, hogy az ellenfélnél vannak kisebb játékosok, s hogy a lövőcselekre elmozognak, ezt tökéletesen kihasználtuk. Hogy miért most jött ki a lépés? Nem tudom, eddig is mindent így csináltam, de mintha a kapufa vonzotta volna a lövéseimet. A pálya talaja jó, a labda viszont olykor borzalmasan kemény."

A handball.hu stábja gratulál a győzelemhez!