Norvég siker Svédország ellen

2005. június 5. 19:47 © handball.hu

Norvégia barátságos mérkőzésen fogadta Oslóban Svédország válogatottját, amely Horvátország ellen vívja vb-selejtező mérkőzéseit. A kiélezett küzdelemben jól játszottak a vendégek, mégis a norvégok győztek két góllal 27-25-re. A svéd válogatottnak ez a harmadik tesztmeccse a hét végén, Macedónia ellen veszített és nyert egy-egy találkozót a csapat.

Gro Hammerseng Fotó: Morten Holm (Scanpix)
Gro Hammerseng
Fotó: Morten Holm (Scanpix)
Nem fáradt el macedóniai kirándulásában a svéd válogatott, amely négy nap alatt immár harmadik tesztmérkőzését vívta, méghozzá ezúttal az aktuális Európa-bajnokkal csapott össze Oslóban. A Spektrum csarnokban igazi csemegét szervezett a majd' 4200 szurkolónak a norvég szövetség. Aki kilátogatott, az két norvég-svéd találkozót láthatott vasárnap délután. Először a hölgyek léptek a pályára a svédek ellen, majd pedig a férfi válogatottak csaptak össze.

Svédország méltó ellenfele volt a norvégoknak, igaz, csak a 9. percben vezettek először és utoljára. A második félidőben kétszer is sikerült kiegyenlíteniük Flognmanéknak, mégis a 37%-kal védő Katrine Lunde és társai nyerték meg a meccset 27-25-re.

Svédország Horvátországot fogadja vb-selejtező mérkőzésen június 12-én, majd 18-án következik a mindent eldöntő visszavágó.

Barátságos mérkőzés
Norvégia - Svédország 27-25 (12-10)
Oslo, Spektrum csarnok, 4189 néző

Norvégia: Kjersti Beck, Katrine Lunde (kapusok), Kristine Lunde 6(3), Isabel Blanco 5, Ragnhild Aamodt 4, Katja Nyberg 3, Camilla Thorsen 3, Karoline Dyhre Breivang 2, Linn-Kristin Riegelhuth 2(2), Randi Gustad 1, Gro Hammerseng 1, Kari Mette Johansen
Svédország: Therese Brorsson, Madeleine Grundström (kapusok), Tina Flognman 6, Katarina Arfwidsson 5(1), Aasa Eriksson 5(1), Fanny Lagerström 2, Annika Wiel Fredén 2, Jessica Enström 2, Aasa Könsberg 1, Helena Andersson, Matilda Boson, Sara Eriksson, Johanna Aronsson

Hétméteresek: 5/5; 2/5 (Andersson, Arfwidsson és Aasa Eriksson hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 8 perc (Lunde, Hammerseng, Riegelhuth, Riegelhuth); 8 perc (Andersson, Lagerström, Lagerström, Aronsson)
A mérkőzés: 3. p.: 2-1, 9. p.: 2-3, 15. p.: 5-5, 23. p.: 10-6, 28. p.: 11-9, 32. p.: 12-12, 37. p.: 17-13, 41. p.: 17-17, 48. p.: 23-19, 53. p.: 25-23