Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation
Automatic Google translation

Fórum - Eb 2010 üzenőfal

Felhasználónév:

Jelszó:

Ha még nincs felhasználóneved, regisztrálj itt!

#230

 

2010. december 17. 11:12:59

Nimzo indián

Milyen leírást adtak?
Akit "példaként" említesz most ott sem volt, ő hogy jön a képbe?
Előzmény: #225 lt 2010. december 16. 20:58:01

#229

 

2010. december 17. 8:14:38

LJ

Kedves Linda!
Egyáltalán nem értek egyet Önnel. Ezek a sportolók pénz kapnak azért amit csinálnak, ez nem hobbi!!! Ráadásul olyan szinten EZ A MUNKÁjUK, hogy egy világ figyel rájuk, egy országot képviselnek. Az " egyszerű melós"-nak is megfelelő mentális és fizikai állapotban kell megjelenni a munkahelyén különben kirúgják. A sportolók és edzők sem lehetnek kivételek. Ha nem tartják be a szabályokat, nem tudnak teljesíteni menniük kell. Senki sem pótolhatatlan.

#228

 

2010. december 17. 8:06:43

Furák M. Róbert

Üdvözlet mindenkinek!

Ha látta Tomori a tegnap esti Dán-Montenegro meccset, akkor megnézhette hogy egy átlövőnek hogyan kell gólt lőnie. Nem talpról, hanem felugorva.
Aki látta a meccset biztosan élvezte, mert nagyon jó meccs volt. Ez igazi KÉZILABDA volt!!!! Igazi tétje nemvolt a meccsnek, mégis mentek mint a gép!!!! Miért tudnak a Montenegróiak így játszani??? és mi miért nem???
Régen történt, egy ismerősöm első osztályú budapesti klubban kergette a labdát, és a meccs előtti este a klub erre kijelölt embere járta a szórakozóhelyeket, és ha valakit ott talált, na az nem játszott a következő napi meccsen. Akkor volt fegyelem, nem azt mondom hogy most is így kellene csinálni, de valóban az élsportolónak az életben is úgy kellene viselkednie hogy az ne legyen rá rossz hatással. Hiszen ők ebből élnek, akkor nem értem miért nem vigyáznak magukra!!!! Tudom, ők is emberek, de mégiscsak ez a hivatásuk, és a címeres mezben egy nemzetet képviselnek. Vagy ez már nemszámít???
Azért hajrá Kézilabda!!!!!!

#227

 

2010. december 16. 22:48:39

Linda

Én is annak a hive vagyok, hogy ha sportolok, ahhoz méltoan viselkedek és élek/ táplálkozok. Én is sportoltam 10 évet, most asztalitenisszel szórakoztatom magam, bajnokság stb., azalatt no, meg azután sincs nehézségem, ha nem ihatok és cigizhetek.
No, de egy szomoru ellenpélda:a jégkorongozó, Ocskay Gáborról biztos többen hallottak a kézilabdaszeretök is. Nem is irom tovább...
Ez persze nem "hatalmaz" fel arra, hogy gyerünk, igyunk/cigizzünk, mert ugyis meghalunk és no, lám-lám, mit ért el Ö azzal, hogy megvonta magátol.
Előzmény: #225 lt 2010. december 16. 20:58:01

#226

 

2010. december 16. 21:15:35

Balogh István

Mátéfi Eszter és Csoknyai István Magyarország szinte legjobb MÁSODEDZŐI!!!
Rendkívül jól összerakják a védekezést(ebben voltak igazán jók játékos korban is), de ahhoz, hogy jól teljesítsen a csapat és a védekezés is 60 percig jó legyen, ahhoz kell a gól is!De Ők sajnos a támadásban keveset tudnak hozzátenni,( LÁSD férfiak EB, Nők EB!!)
Ők nem tudják feltüzelni a csapatot! Az Eszter tanári módon tud beszélni az emberekkel, össze tud tartani embereket, nyugodt hangnemben, bizalommal,DE EZ A MECCSELÉSHEZ KEVÉS!
Szakmailag kell 1 tökös edzőmelléjük, mint a Mocsai a férfiaknál, ide is kell 1 Németh András, Róth Kálmán, Konkoly Csaba....
Ez az EB így sikerült, tanulni kell belőle a vezetőségi szinten, mint a férfiaknál...
Hajrá Magyar Kézilabda!!!!

#225

 

2010. december 16. 20:58:01

lt

T.Mindenki!
Nem vagyok kézilabda szakértő csak rajongó, Norvégiában élek egy pár éve. Sportoló voltam 20 évig. Fizikai problémákról, sérülésekről sokat elárul a játékosok életmódja. Görbicznek életmódváltozást ajánlott az orvos?!Többen aktív dohányosok. Tóth Timit igaz, hogy 10 éve, de rendszeresen láttam a Fradi székházban dohányozni, a többi kézis szépséggel együtt.A vörös fejek, koncentrációcsökkenés, egészségtelen szürke bőrszín sokaknál feltűnő.Sérülékenység szintén. Sorozatterhelésnél a regeneráció a legfontosabb, aki nem él sportolókét a hétköznapokban, annak erre esélye sincs.
Semmi extra nincs a norvég felkészülésben, a sportolói hozzáállásban már annál inkább. Lehet még többet edzeni, a hiba nem ebben van, pihenni, helyesen táplálkozni, sportolóhoz méltóan élni, sokkal fontosabb. Mentálisan kár összehasonlítani a két országot, ez a különbség a mindennapokban is megvan. Beszélgettem a norvég női ifi válogatott egyik edzőjével(tök véletlenül), nagyon pontos leírást adott a magyarokról, legfőképp mentális hiányosságokat. Például a szupersztár Görbicz megítélése erősen negatív itt, az egyetlen népszerű magyar játékos Pálinger, aki az anyanyelvén kívül is meg tud szólalni ha kell.
Az hogy a női kézilabda senkit sem érdekel itt, ez sem teljesen igaz, ez a borsos belépőknek is köszönhető volt, amit menet közben lejjebb is engedtek.
További sok sikert mindenkinek.

#224

 

2010. december 16. 20:42:05

Furák M. Róbert

Mi lehet a baj??
Mert hogy baj van, az biztos. Régen láttam ennyire rosszul játszó csapatot. Nem magyarázat hogy nem volt Görbic, és Zácsik. A többi csapatnak miért van hosszabb kispadja??? Miért vannak egyforma képességű, és olykor egyformán játszó játékosok??
A bajnokságunk jó, a klubcsapatok nemzetközi szereplése elfogadható, valami mégis rosszul működik. 10-15 éve is gyengék voltunk " mentálisan" , mondják ma is azok vagyunk.
Miért??? A többiek miért nem azok??? Miért nem változtat rajta senki???
Elkellene gondolkodni az Elnökségnek hogy akarnak és tudnak-e dolgozni és tenni a Magyar Kézilabda felvirágzásáért valamit. Egykoron büszkék voltunk , most nemigen van mire annak lenni. Azt írták egy-két meccsen kifejezetten jól játszottunk az EB-n, igen???? Valóban voltak időszakok amikor jobban ment, de nem jól. Egy mérkőzés 60 percig tart idehaza is, és a nemzetközi porondon is, és nem szabad ezen a szinten kipukkadni a 45-ik percben, főleg nem úgy hogy végig vezetünk.A svédek miért tudtak talpra állni amikor mi vezettünk szinte végig??? Mikor gyógyulunk már ki ebből a magyar betegségből???
Az hogy a vác ismét meghatározó szerepet játszik a női kézilabdában hasznos dolog, bár többen tudnának megszorítani az első két helyezettet, és valóban megkellene küzdeni a bajnoki aranyért, esetleg vért izzadni, az bizony nagyon hasznos lenne. A férfi mezőnynek is kifejezetten jót tett a szeged átalakulása, nagyon jó kis csapatuk lett, őszintén remélem hamarosan jönnek az eredmények is. Szóval létezik a MAGYAR KÉZILABDA, de akkor miért nem működik a címeres mezben???? Aki tudja a választ, annak nagyon megköszönöm.

#223

 

2010. december 16. 18:48:58

Kis Béla

Kedves Mátéfi Eszter!
A svéd meccs el lett tolva, mégpedig a szövetségi kapitány részéről. A Tomori Zsuzsát nem lett volna szabad fenthagyni, mert támadásban kifejezetten káros volt. Azt megértem, hogy a védekezésben jó volt, de a győzelemhez gólt kell dobni. Ezért, főleg, hogy egyre kaptuk a gólokat a "jól" védekező Tomori mellett is, sokkal célszerűbb lett volna, ha lehetőséget kap akár Sopronyi Anett, aki lényegesen gólképesebb a Tomorinál. Jelen idő szerint egyértelműen. De ez már múltidő. Remélhetőleg látunk még jól játszó magyar válogatottat, remény van, szurkolunk nekik szövetségi kapitányostól. Szeretjük a kézilabdát, és kívánjuk, hogy történjenek olyan változások, amik a kézilabda fejlődését szolgálják.

#222

 

2010. december 16. 18:23:10

Pintér Attila

kedves dr.remek felvetés az összeesküvés elmélet maradjon ez a kontár kívánom azt a mátéfinak hogy cserélje ki az összes lányt és NEM csajok!!! de senki ne vállalja csakis békéscsaba előre...amit ez művelt a válogatott élén az katasztrofális igazi személyi kultuszt alakított ki elpusztult egy rokona és rögtön fekete szalaggal kellett szegény lányokat felaggatni? szerintem a fél Győrt be kellett volna hívni Debrecen FTC...stb de tényleg egy no name békéscsabából bárkit is? Ezt a játékot elfogultan csinálja lehet érezni tomorkával akit fociban simán eltiltanak piros lap után köszönjük nemzetközi szövetség.
Én "csodálom" azt aki mátéfi eszter csapatát sok helyen ez hangzik el:( nem magyar válogatott??? még valaki szereti és tényleg ez mátéfi csapata a takarodj az erős? szóval dr csak így tovább szemellenzővel ...
Előzmény: #220 dr. Tollner Ferenc 2010. december 16. 15:19:37

#221

 

2010. december 16. 16:04:55

LJ

Nem hiszem, hogy így akarnák eltávolítani a kapitányt. A játékosok ezzel a játékkal saját magukat és az egéz országot leégették.
«« « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 » »»