DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYjJTEbL' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Száz százalékkal csoportelső a Győri ETO | handball.hu - kézilabda

Száz százalékkal csoportelső a Győri ETO

2013. november 16. 18:42 © handball.hu

Utolsó, immár tét nélküli csoportmérkőzésen fogadta a Győri Audi ETO KC a Nagybánya együttesét, s ha a vártnál szorosabb meccsen is, de hatból hat sikerrel zárta a csoportküzdelmeket.

Bajnokok Ligája, A-csoport, 6. forduló
Győri Audi ETO KC
28 (14)
HCM Baia Mare
26 (14)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok
Játékvezetők: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowicz (lengyelek)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 12 perc
Mivel a Győri ETO már az utolsó forduló előtt megszerezte a csoportelsőséget, így nyugodt szívvel fogadhatta a Nagybánya együttesét. A csapat felszabadult játékkal indult neki az utolsó csoport-összecsapásnak, Herr Orsolyával a kapuban (10. perc: 6-3). Ungureanu ziccer-védései miatt sem volt egyszerű az ETO-nak meglépni az ellenféltől, a Magyarországon is jól ismert játékos produkciója alapos fejtörést okozott (20. perc: 11-8). Hornyák Dóra duplája jó jel jel volt a jövőre nézve. A románok kiválóan hajtottak, míg a hazaiaknál ziccerek maradtak ki, s a győri cserék sem sokat segítettek a hatékony támadójátékhoz ( 27. perc: 12-11). A zöld-fehéreknek megítélt büntetőt Kovacsics kihagyta, majd Dinis egyenlített. A vendég edző kért ekkor időt, s be is jött, mert már a románok vezettek (12-13). A félidőben döntetlen állást zártunk (14-14).

A Nagybánya vérszemet kapott ettől a szünet előtti lehetőségtől, s annyira stukkolta magát, hogy lassan a házigazda kezdett el ettől blokkolódni (40. perc: 18-18). Bezzeg a rivális egyre inkább elemébe került, s a 45. percben már kétgólos vezetést is könyvelhetett (19-21). Ekkor már nem volt más út, mint előre lendülni, s ebben még az „örök védekező játékos”, Tervel is besegített ( 51. perc: 23-21). Ahogy azt ekkor utolsó mentsvárként remélhették volna a kisalföldi szurkolók, hogy az ellenfél elfárad, csak hiú ábrándnak bizonyult (56. perc: 25-23). Négy kimaradt hetes után Kovacsics törte meg a csapatok átkát (27-24), s ez is egy fontos momentum volt, hogy a véghajrá n legyen őrült rohanás a csapatnak. A Nagybánya ekkor is még brutálisan harcolt, és a végén az volt az ETO előnye, hogy az utolsó támadást is ő vezethette. A végeredmény Amorim, Löke és Lunde nélkül: 28-26.

A Győri ETO KC hatból hat győzelemmel zárta csoportelsőként az A-csoport küzdelmeit.