Négy kör után az elődöntőbe lépett az ETO

2012. február 24. 18:12 © handball.hu

2007-től kezdődően hatodszor jutott a Győri ETO a BL-elődöntőbe, megszakítás nélkül. Ezúttal már a középdöntő negyedik fordulójában bebiztosítható volt ez a diadal, az FCM otthonában szerzett negyedik győzelemmel.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 4. forduló
FC Midtjylland
24 (14)
29 (17)
Ikast, Sportcenter Ikast
Játékvezetők: Milan Sivak, Peter Dvorsky (szlovákok)
Kiállítások: 14 perc Kiállítások: 12 perc

A győriek egyáltalán nem akarták a megilletődöttség legkisebb jelét sem adni: rögtön a kezükbe vették az irányítást, és az ötödik percben már 2-4-re vezettek. Jörgensen és Torstenson találataival gyorsan egyenlített a házigazda, majd Brögger Led gólja már a hazai vezetést jelentette (5-4). A kezdeti lendület nem akart megtorpanni, a csapatok továbbra sem túl nagy hangsúlyt fektettek a védekezésre (11. perc: 6-6). Ezt a tempót viszont az ETO bírta nagyobb koncentrációval, és így 6-9-nél Zinglersen szeretett volna újabb ötletekkel előállni lányainak.

Amorim igazán érezte ezen a napon a játékot, miközben Lunde Haraldsennek a győri találkozón visszafogottabb Torstenson, valamint a már akkor is kulcsszerepet betöltő Brögger Led okozott nagyobb fejfájást (24. perc: 10-13). A két csapat közti tempóbeli különbség jórészt a válaszreakciókon látszott, és így a vendégek stabilan tartani tudták fórjukat. Lekic is sokkal biztosabb volt az ellenfél kapuja előtt, és így nagymértékben hozzájárult alakulata félidei vezetéséhez, még úgy is, ha a zöld-fehérek a záró szakaszban sokat hibáztak (14-17).

A szünet után mintha behúzta volna a féket az FCM, és ezt nemhogy a Győr, hanem bárki más ellen sem engedhette volna meg magának (37. perc: 14-22). Úgy tűnt, a dán együttesnek a fejmosás sem sokat ér már, és a kapuscsere sem használt. A 39. percben tört meg a második játékrészbeli ikasti gólcsend, így már nem kilenc, „csak” nyolc találat maradt közte (15-23). Ezután Troelsen-ék ismételten magukra találtak az eredményre némiképp győriekkel szemben, és a játékrész közepén hátrányuk négyre olvasztására is lehetőségük nyílt (19-24).

Görbicz azonban ezúttal is bizonyította képességeit, és miközben felváltva kapta a két csapat a kétperces büntetéseket, a kisalföldiek rendje újra visszaállt (48. perc: 19-26). Az FCM hiába szerzett az elmúlt fordulóban bravúrt az Itxako ellen, egyre inkább tiszta lett a sor, hogy az utolsó hazai találkozóját elbukja (54. perc: 20-27).

A hátralévő minimális időben nem is a győzelem lehetett a kérdés, hanem az, hogy melyik gárda kénytelen elszenvedni több létszámhátrányt, illetve hogy Görbicz a BL-góllövőlistán mennyivel növeli találatai számát. A Győri ETO végül ötgólos győzelemmel zárt, és jutott már négy középdöntő-forduló után a Bajnokok Ligája elődöntőjébe, sorozatban immár hatodszor. Végeredmény: 24-29.