DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYHfdD4J' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Hazai diadal Ikastban | handball.hu - kézilabda

Hazai diadal Ikastban

2012. február 18. 16:40 © handball.hu

A bajnokok Ligája középdöntő szakaszában két meccset rendeztek szombaton. Ikastban az FCM vendége a spanyol Itxako csapata volt. A másik találkozón a Metz a Krim gárdáját fogadta.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 3. mérkőzés
FC Midtjylland
23 (12)
Grupo Asfi Itxako Navarra
22 (10)
Ikast, Brande Arena, 1612 néző
Játékvezetők: Radoslav Kavulic (szlovák), Libor Skruzny (cseh)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 8 perc

Ikastban a hazai FCM és az Itxako csapott össze szombat délután, majdnem teltházas közönség előtt.
Az első játékrészben kiegyenlített játék folyt a pályán, majd a dánoknak sikerült elhúzni 7-4-re. Ambros Martin időkérése felrázta a spanyol csapatot, akiknek sikerült kiegyenlíteni és újra szorossá tenni az összecsapást. A védelemben mindkét csapat keményen állta a sarat, ez megmutatkozott néhány kiállításban is, amit Fernandez, míg hazai oldalon Torstensson kapott. A védelmek mögött jól teljesítettek a kapusok is, Navarro és Engel is fontos szerepet játszott az eredmény alakulásában. A spanyoloknál Carmen Martin, míg a dán csapatnál Troelsen és Jörgensen is eredményesen támadtak. Félidő:12-10.

A második félidőben sem sokat változott a játék képe, az Itxako kereste a megfelelő támadó formációt, hiszen Pena múlt heti sérülésével fontos belső embert veszítettek el a spanyolok. Ezért a jobblövő pozícióban megfordult sorra Agiullar, Pinedo, Sopronyi majd Cavalleiro is. Ebben a játékrészben is szoros volt az első tíz perc, de aztán a dánok elhúztak négy góllal. 18-14-es állásnál időt kért a spanyol edző, majd az 55. percben már 21-21-et mutatott az eredményjelző, Trine Troelsent pedig kiállították. Az Itxako nem tudta kihasználni emberelőnyös helyzetét, a dánok kétszer is betaláltak, így a végén Barbosa utolsó gólja már csak a szépítésre volt elég. Végeredmény: 23-22