Nagy skalppal maradt veretlen az ETO

2012. február 19. 16:32 © handball.hu

A Bajnokok Ligája 1. középdöntő-csoportjában egyedül a Győri ETO zsebelte eddig be az összes lehetséges pontot. A soron következő csatát a Larvik ellen vívták a győriek, és újabb győzelmükkel nagyot léptek az elődöntő felé.

Görbicz: egy híján tizenhárom
Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 3. forduló
31 (17)
Larvik HK
22 (9)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2800 néző
Játékvezetők: Mindaugas Gatelis, Vaidas Mažeika (litvánok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 8 perc
A győriek a határozott támadásaikkal folyamatosan faultra kényszerítették ellenfelüket, míg a túloldali támadások rendre kimaradtak, amihez Lunde Haraldsennek is bőven volt köze (8. perc: 6-1). Gjekstad így érthetően idejekorán időkérésre kényszerült, amit követően már jobban feltalálták magukat lányai a magyar kapu előtt (12. perc: 8-5). A félidő felében mintha fejben kicsit megtorpantak volna a csapatok, és szerencsére ebből a hullámvölgyből a Győr lendült tovább hamarabb (18. perc: 11-6). Görbicz büntetőivel szemben nemcsak Leganger, de Rantala is tehetetlen volt, és emellett akcióból is brillírozott az irányító (25. perc: 15-8). A hátralévő időben kimaradt helyzetek sorát láthattuk, de a finoman szólva is megnyugtató előny így is megmaradt a házigazdánál. Félidőben: 17-9.

Jó nagy feladat várt a norvégokra a folytatásban, hogy visszahozzák magukat a játékba. A lerohanásokra épülő helyzeteiket sorra értékesítették, és kissé közelebb férkőztek a vetélytárshoz (38. perc: 20-14). Görbicz lendülete törhetetlen volt, csapata pedig tartotta a hat-hétgólos előnyt (45. perc: 24-18). Riegelhuth találatai után már csak öt volt közte (25-20), de Löke és Görbicz gyorsan válaszolt (54. perc: 28-20). A végéhez közeledve már az sem tűnt elképzelhetetlennek, hogy kétszámjegyű győzelmet arat az ETO, pláne miután Riegelhuth hosszú idő után hibázott. Haraldsen ismét magára talált, Vérten pedig beállóból állította be a tízgólos különbséget (31-21). Bő egy perccel a lefújás előtt Haraldsen Sulland büntetőjét is kifogta, majd a találkozó utolsó gólját Kristiansen lőtte. Végeredmény: 31-22.