A fehéroroszok ellen folytatódott a sor

2011. október 23. 16:14 © handball.hu

A nagyszerű szerdai hazai startot követően ezúttal idegenben, Fehéroroszországban bizonyíthatta a magyar válogatott, hogy helye van a 2012-es hollandiai Európa-bajnokság mezőnyében.

Fotó: Csikfalvi Zsolt
2012-es Eb, selejtező, 1. csoport, 2. forduló
Fehéroroszország
25 (14)
28 (12)
Mogilev, Olimpiai Sportcsarnok
Játékvezetők: Tarasz Kuz, Viktor Zsoba (ukránok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc

Meglehetősen nagy iramban indította az ellenfél a mérkőzést – az első fehérorosz gólokra Görbicz büntetői adták meg a választ. Kovacsicz találatával az ötödik percben vette magához először válogatottunk a vezetést (2-3), de a házigazda rögvest fordított is. Egyértelmű volt, hogy a régóta a magyar bajnokságban edződő Abramovics hathatós segítsége is mennyit jelent, és támadásban sem ijedtek meg a társai (9. perc: 6-3). A lányainkat láthatóan meglepte ez a szituáció, és mind védelemben, mind pedig a pontos labdaátadásokban bőven akadtak hiányosságaik, és még a helyzetbe kerüléshez is mindannyiszor erőteljesen kellett küzdeni (15. perc: 9-6).

Lassacskán keményedett a védelmünk, és már mindössze egy gólnyira csökkent a hátrányunk, amikor egy magyar akciónál Vérten ellen történt olyan szabálytalanság, mely miatt a játékos hosszabb ápolásra is szorult, és cserére kényszerült (20. perc: 10-9). Alig folytatódott a játék, Görbicz kapott egy hatalmas, fejére mért ütést, ám ez a játékvezetők megítélése szerint csak egy kétperces büntetést ért. Az emberelőny viszont legalább abban segített, hogy a vezetés ismét Magyarországhoz kerüljön (23. perc: 10-11). A vendéglátó azonban megint fordított, és a játékrész végéig már ki sem engedte a kezéből az előnyt. Félidőben: 14-12.

A szünetről visszatérve az addig a játékképhez kevesebbet hozzátévő Herr maradt a kapunkban. Egy 0-3-as magyar sorozattal folytatódott a csata, mely ugyanazt a szoros küzdelmet hozta, amit az elmúlt szakasz alapján megszokhattunk (40. perc: 16-16). A hétmétereseknél már nemcsak a beloruszok, hanem mi is botlottunk, és Kovacsicz eszén is többedszer járt túl Abramovics, de aztán gyors egymás utánban két lerohanást is értékesített csapatunk (45. perc: 17-19). A lendületünket Szucsánszki kétperces kiállítása törhette volna meg, ám Herr ekkorra már annyira megtáltosodott, hogy gól nélkül úsztuk meg ezt a szakaszt.

Az egyre inkább nyilvánvalóvá vált, hogy a csoportunkon belüli gólkülönbségünket nem ezen a találkozón fogjuk kőkeményen még tovább növelni, ám előzetesen talán senki sem számított ennyire szoros összecsapásra, és ezen belül ennyire kiélezett végjátékra (55. perc: 22-23). Rédei-Soós, Tomori és Szucsánszki találatai után már megnyugodhattunk, ami a két pont sorsát illeti, és az utolsó percekre már kissé dekoncentrálttá váló ellenféllel szemben így háromgólos győzelmet arattunk. Végeredmény: 25-28.