Megvannak az idei első BL-pontok

2011. október 9. 14:45 © handball.hu

A Győri ETO a BL-csoportkör első fordulójában elszenvedett meglepő vereséget követően most hazai pályán feledtethette a rossz teljesítményét, és szerezhetett újra kellemes perceket lelkes szurkolóinak a Metz ellen.

Bajnokok Ligája, csoportkör, C-csoport, 2. forduló
28 (16)
Metz Handball
23 (13)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2800 néző
Játékvezetők: Kjersti Arntsen, Ida Cecilie Gullaksen (norvégok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc

Jó védekezéssel és helyzetkihasználással kezdte az ETO a meccset, látszott, hogy mindent elkövet annak elkerüléséért, hogy úgy kelljen rohannia az eredmény után, mint múlt héten. A franciák így már a 6. percben időkérésre kényszerültek (4-1). Pálinger igazán tudta, mit kell tennie, és csakúgy, mint társai, ő is élvezte a játékot. A labdajáratás is gyorsan és pontosan működött, így tényleg volt minek örülni (10. perc: 6-2). Nagyjából egy fél játékrésznyi időre volt szüksége az ellenfélnek ahhoz, hogy belemelegedjen a játékba, ekkor Pineau két, hamarjában lőtt találatának is köszönhetően kettőre zárkózott (9-7).

A gallok trénere folyamatosan cserélgette, forgatta az embereit a pályán, ám Pineau vezérletével mégis lőtávolban tudtak maradni. A 25. percben, mindössze kétgólos hazai fórnál Hornyák szabálytalanság miatt két percre a kispadra kényszerült (ahonnan épp akkor tájt készült a visszatérésre Andrea Lekić), majd Ognjenović büntető-értékesítése után már csak egy maradt közte (12-11). Ekkor Görbicz belőtt hétméterese, és Lekić gólra váltott helyzete hozott egy kis nyugalmat (28. perc: 14-11), és ez a háromgólos előny maradt meg a pihenőre is. Félidőben: 16-13.

A győriek – érthető módon – nem akartak változtatni azon, ami jól működik, így a második játékrészre is Pálinger Kati állt vissza a kapuba. A szünetben fennálló háromgólos különbség rövidesen a duplájára nőtt (38. perc: 21-15), és még nem is ez volt a határeset, miközben Andrjusina a nagy kapkodásban még a cipőjét is elhagyta a pályán. A nagy előny birtokában a zöld-fehérek helyzetei kezdtek sorra kimaradni, és sokadszorra is Leynaud hálóőrön landolni (49. perc: 23-20).

A gólcsendet az ekkor már ötödik találatát jegyző Amorim törte meg, de továbbra sem lehetett még elkezdeni örülni (54. perc: 24-22). A koncentrációra egészen a legvégéig szüksége volt az egyre enerváltabb, de a győzelembe a végletekig kapaszkodó csapatnak. Bár a mérkőzésnek voltak olyan szakaszai is, mikor ennél magabiztosabb összképre lehetett számítani, alapvetően azt a célt, hogy a Randers otthonában elszenvedett vereségen túllépjen a Győri ETO, teljesítették a Konkoly-tanítványok. Végeredmény: 28-23.