Fontos győzelem a Fehérép ellen

2008. október 25. 17:41

A Népligetben kezdődött a hazai bajnokság 9. fordulója. A Budapest Bank-FTC hazai pályán nagy csatában három góllal legyőzte a Fehérép csapatát.

NB I. 9. forduló
Budapest Bank-FTC - Fehérép Alcoa FKC 32-29 (17-17)
Budapest, Népligeti Olimpiai Központ, 600 néző
Vezette: Andorka Miklós, Hucker Róbert
A Budapest Bank-FTC gólszerzői: Szucsánszki Zita 6(2), Szamoránsky Piroska 6, Zácsikova Szandra 6, Berta Melinda 5, Kenyeres Fanni 4(3), Németh Csilla 2, Szabó Edina 2, Mohácsik Mária 1
A Fehérép Alcoa FKC gólszerzői: Trishchuk Kristina 8(3), Bernataviciute Laima 6, Vaszari Virág 5, Kovács Angéla 3, Nikolics Verica 3, Kamper Olívia 2, Siti Eszter 2
Kiállítások: 10 ill. 8 perc
Hétméteresek: 9/5 ill. 4/3

Végig szoros mérkőzésen, küzdelmes játék mellett végül a vendéglátó Ferencváros három góllal bizonyult jobbnak a tabellán mögötte álló székesfehérvári alakulattal szemben. Bár a mérkőzésen többször is a hazaiak voltak hátrányban, minden esetben képesek voltak egy kis pluszt hozzáadva játékukhoz egyenlíteni, és többször is vezetni. Ennek ellenére az első félidő hajrájára egygólos hátránnyal fordultak a népligetiek, s végül a szünetre 17-17-es döntetlennel vonultak a csapatok. A vendégek számára rémálom lehetett a második félidő kezdete, ugyanis 22-18-as előnyre tettek szert a szünetről lelkesen és lendületesen kijövő ferencvárosiak. Mintegy nyolc percig kellett várni a vendég szurkolóknak a hazaiak feléledésére, mikor is Laima Bernataviciute vezetésével egyenlítettek, és a félidő közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ekkor ismét feljavult a ferencvárosiak védekezése, ahogy a kapusjátékban is jobb lett a hazai gárda hálóőre, Gridnyeva Szvetlana, s megint jelentős előnyre tett szert a népligeti alakulat (30-26). A végén még ugyan közelebb jöttek a fehérváriak, ám a második félidőben láthatóan nagyon akaró, és egyre jobban játszó zöld-fehérek már nem engedték ki kezükből a győzelmet: Szucsánszki Zita hetesével és Berta Melinda negyedik találatával bebiztosították győzelmüket.

Elek Gábor, az FTC vezetőedzője: Sok ziccert és hetest hagytunk ki, ez természetesen bosszantott – viszont szerencsére az a csapat nyert a pályán, amely jobban akart győzni. Mindenképpen kellett ez a győzelem a hétközi vereség után. Az egész csapat jól játszott, nagyon nem emelnék ki senkit, maximum Szvetlanat és Szucsánszki Zita második félidőbeli teljesítményét. Emellett úgy érzem, néhány kétperces pihenő benne maradt a bírók sípjában ma is.
Gridnyeva Szvetlana, az FTC kapusa arra a felvetésre, hogy csapatának egyik legjobbja volt, azt felelte, hogy „önmagában az kevés lenne, amit én a kapuban teljesítettem, az egész csapatot együtt kell dicsérni. Amit a védekezésben elterveztünk, az sikerült, és a csapat is egységként tudott működni, ami nagyon fontos része volt a mai győzelemnek”.
Sótonyi László, az FKC vezetőedzője: Újfent nem működtünk csapatként, és nem is hittünk a győzelemben. Ráadásul mindig az agresszívabb csapat nyer, mi pedig most nem voltunk azok. A második félidő elején szokás szerint bent maradtunk az öltözőben, aminek következtében hátrányba kerültünk. Meg kéne már végre tanulni, hogy ha nem azt csináljuk, ami a taktika, akkor mindig ki fogunk kapni.
Siti Eszter, az FKC csapatkapitánya: Újra és újra elkövetjük ugyanazokat a hibákat, ami már szokásosnak mondható, most is ebbe estünk bele. Úgy néz ki, még mindig nem sikerült ezen a problémán túllépnünk. Sokkal türelmesebbnek kellene lennünk bizonyos szituációkban, és nem lenne szabad kapkodnunk. Muszáj lesz megtanulnunk ennek az ellenszerét, mert másképp nem fog menni, de szerintem időbe telik, hogy egy jó csapat összeálljon. Hinnünk kell benne, hogy sikerülhet, és keményen dolgozni tovább.

Forrás: FTC Kézilabdasport Kft. és Presstige Média

Váci NKSE - SONEPAR Békéscsabai ENKSE 23-22 (12-10)
Vác, Városi sportcsarnok, 300 néző
Vezette: Bonifert Ferenc, Oláh Viktor
A Váci NKSE gólszerzői: Orbán Adrienn 5, Farkas Veronika 5, Szilágyi Anett 5(3), Schmidt Erika 3, Ábrahám Szilvia 3, Veszeli Judit 2
A SONEPAR Békéscsabai ENKSE gólszerzői: Szekeres Klára 7, Szögi Tímea 4(2), Takács Bernadett 4, Rácz Emese 2, Ancsin Tímea 1, Baross Zsuzsa 1, Cifra Anita 1, Kelemen Éva 1, Tóth Katalin 1
Kiállítások: 10 ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3 ill. 3/2

Győri Audi ETO KC - Vasas SC 42-20 (19-10)
Győr, Magvassy Mihály sportcsarnok, 1200 néző
Vezette: Árokszállási Zoltán, Janáky Csaba
A Győri Audi ETO KC gólszerzői: Vérten Orsolya 10, Spiridon Simona 7, Herr Anita 5(1), Bradeanu Aurelia 5, Tomori Zsuzsanna 4, Mayer Szabina 3, Görbicz Anita 3(1), Deáki Dóra 3, Mravikova Katarina 2
A Vasas SC gólszerzői: Balog Beáta 8(2), Szeberényi Blanka 4, Kolos Dorottya 3, Mocsai Dorottya 1, Krizsán Alexandra 1, Roszinszki Nóra 1, Turcsányi Krisztina 1, Takács Orsolya 1
Kiállítások: 2 ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2 ill. 2/2

A forduló előtt az utolsó helyen álló Vasas látogatott a múlt hét szerdán Debrecenben első vereségét elszenvedő Győri AUDI ETO otthonába a bajnokság kilencedik fordulójában.

Öt perccel a kezdő sípszó után már 5-0-ra vezettek a győriek a vendégek ellen. A Vasas nem tudott mit kezdeni Vérten Orsolya és Mraviková szélen való elfutásaival, és ehhez még hozzájöttek Herr bravúrjai is. A vendégek az első góljukat a találkozó hatodik percében szerezték, és utána sikerült is felzárkózniuk 9-6-ra a győriekhez. A kisebb hullámvölgybe került győriek gyorsan felrázták magukat, és a mérkőzés 23. percében már tízgólos különbségnek örülhettek a zöld-fehér szimpatizánsok.

A fordulás utánra is maradt az első félidő végi lendületből, Görbicz Anita látványos labdákkal szolgálta ki a társait, akik rendre értékesítették a ziccereket. A vendégek becsületesen küzdöttek, Balog Beáta játszott közülük a legeredményesebben. A hazaiaknál a második félidőben Oguntoye állt a kapuban, aki a védéseivel meghálálta Konkoly Csaba vezetőedző bizalmát. A biztos előny tudatában mindenkinek játéklehetőséget adott a győriek mestere. A folytatásban sem álltak le a zöld-fehérek, akik a mérkőzés vége előtt már húsz góllal vezettek, és nyugodtan gyakorolhatták a különböző támadásvariációikat.

Konkoly Csaba: Még mindig gyorsabban kell játszanunk, és a védekezésben is vannak hibák, de a jövő hétvégére igyekszünk ezen javítani.
Papp György: Ez a reális különbség a két csapat között.

Forrás: sporthirado.hu

ASA-Consolis-HNKC - Kiskunhalas NKSE 29-21 (11-11)
Hódmezővásárhely, Belvárosi Sportcsarnok, 600 néző
Vezette: Bujdosó Zoltán, Tomecskó Tamás
Az ASA-Consolis-HNKC gólszerzői: Wolf Alexandra 7(5), Nikolayenko Olha 5, Pollakova Alzbeta 5, Gaál Adrienn 4, Lovász Zsuzsanna 3, Gerstmár Renáta 2, Jókai Nóra 2, Koroknai Viktória 1
A Kiskunhalas NKSE gólszerzői: Tóth Zsuzsanna 7, Csendes Edit 4, Valovics Nóra 3(1), Szarka Adrienn 3, Sterbik Andrea 2, Takács Dusmáta 2
Kiállítások: 4 ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5 ill. 1/1

A melegítés során ismerős arcok tűntek fel a Kiskunhalas csapatában, a játékosok között ott volt a tavaly még Vásárhelyen szereplő Takács Dusmáta és Sipos Krisztina is. Utóbbi egyébként a védekezés mellett jobbátlövő poszton támadásban is kezdett a Halasban. A hazai csapatban is volt egy kisebb meglepetés, a szerdán a Vasas ellen 8 gólt szerző Polláková helyén Jókai lépett pályára kezdőként balátlövőben.

Gaál Beni gólja volt az első említésre méltó esemény a meccsen, amelyre még válaszolt a csipkeváros csapata, ám ezután sorrendben három vásárhelyi gól következett (4-1). Sokáig ez volt a legnagyobb hazai előny, hiszen a Halas az első húsz percben négy gólt szerző Tóth Zsuzsannának köszönhetően nem hagyta elhúzni a HNKC-t.
Farkas József óhajának megfelelően időnként összeállt a hazaiak védekezése, többször is jól blokkoltak Gaálék, ám Csendes góljával egyenlített a vendégcsapat (8-8). Az utolsó öt percben ismét a Vásárhely kezdeményezett, Wolf és Polláková betörésből, Lovász pedig egy szenzációs megmozdulással a szélről volt eredményes és már három gól is volt az előny, a félidő egy rövidzárlatnak köszönhetően mégis 11-11-es döntetlennel zárult.
A második 30 perc sok hibával indult, mindkét oldalon eladott labdák és rossz indítások jellemezték az első perceket. Utána azonban újfent hazai fölény következett, Gerstmár és Wolf is kétszer talált a hálóba, mellettük pedig a többiek sem tétlenkedtek, 18-15-nél újra három volt az előny, annak ellenére, hogy többször is bosszantó módon passzivitás miatt zárult eredménytelenül a hazai támadás. Wolf szerencsére magabiztosan lőtte a heteseket, negyvenöt perc alatt ötöt is értékesített az – egyébként a padon ücsörgő – irányító. Az utolsó negyed órára elfáradt a Halas, míg a Vásárhely egyre magabiztosabban uralta a játékot, Farkas József bátrabban is cserélt, Szepesi, Antal és a vállműtétre váró Földes Kata is pályára lépett. A vége nagyon sima lett, 29-21-re nyertek a hazaiak, akik a Békéscsaba váci veresége miatt feljöttek a tabella negyedik helyére.
Farkas József: Felállt fal ellen nem játszottunk jól, mert igen kellemetlen volt a Halas védekezési stílusa, de a lényeg a győzelem.
Zsadányi Sándor: Mintha a Mikulást láttam volna itt elsuhanni...

Forrás: Gyúrós István (promenad.hu)

Tajtavill-Nyíradony - DVSC-Aquaticum 30-31 (16-15)
Nyíradony, Harangi Imre sportcsarnok, 1100 néző
Vezette: Medve Róbert, Tóth István
A Tajtavill-Nyíradony gólszerzői: Sopronyi Anett 10(2), Sütő Edina 7, Pádár Margit 6(1), Kudor Kitti 3, Gulyás Nikolett 3, Szamosi Anita 1
A DVSC-Aquaticum gólszerzői: Hornyák Dóra 8(5), Shynkarenko Tetyana 4, Soós Viktória 4, Szabó Valéria 4, Bognár Barbara 3, Stuparicova Dagmara 3, Csáki Viktória 2, Crap Daniela 1(1), Kovács Adrienn 1, Uhrakova Lucia 1
Kiállítások: 10 ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/3 ill. 8/6

A Lokiban ezúttal már a keretben volt Szrnka Hortenzia, aki a Győr ellen még betegsége miatt csak kintről figyelte társait. A meccset lázasan vállalta Lulu Uhraková, az együttes csapatkapitánya.

Kissé visszafogottan kezdte a találkozót a listavezető. A hazaiak viszont egyből a legmagasabb fokozatba kapcsolva estek neki Csákiéknak. Kudor ördöngős cseleire, Sopronyi bombáira azért szerencsére mindig jött valami válasz. Komolyabb előnyre nem tett szert Köstner Vilmos alakulata. Daniela Crap most nem tudott komolyabb teljesítményt hozzátenni csapata játékához, góljai nagyon hiányoztak. A bajnok ellen parádézó Pasi többször kiszolgáltatott helyzetben kapott gólt, a védőfal ezen az estén nem volt képes őt eléggé támogatni.

A második játékrészben visszafogottabban osromolta a Loki kapuját a nyíradonyi csapat. A remeklő Hornyák Dóra vezérletével kiváló negyedórát produkált a fanatikusai által végig bíztatott Loki. Mínusz négynél (hazai szempontból) időt kért Köstner mester. Sütőék hamar visszajöttek "látótávolságon" belülre. A játékvezetők ítéletei komoly indulatokat váltottak ki a drukkerekben, akik egy-egy döntést nem mindig értettek. Az utolsó percekben a Pastrovicsot váltó Kiss Éva fogott pár nagyon fontos lövést. A végén hetest hárítva nagyban hozzájárult a Loki izzadtságszagú sikeréhez.

A Győr ellen emberfelettit mutató debreceni gárdának nem volt elég ideje kipihenni a szerdai csata fáradalmait. Küszködve hozta a fontos két pontot Bakó Botond alakulata, amely szerdán a Hódosban fogadja Vácot bajnokin.

- Nagyot küzdöttünk ezen a meccsen. A végét szerencsére mi bírtuk jobban. Elfáradtunk a szerdai összecsapáson és ezért voltunk ma a vártnál gyengébbek. A lényeg az, hogy megnyertük ezt a találkozót is - mondta a fiatal Hornyák Dóra, aki a Loki egyik motorja volt szombaton.

- Ez legalább olyan nehéz összecsapás volt, mint a Győr elleni, hiszen akkor nagyon elfáradtunk. Pont emiatt nem értünk úgy oda védekezésben. A lőtt gólok számával elégedett lehetek, hiszen harmincegyszer találtunk be a nyíradonyiaknak. Viszont azt el kell mondani, hogy rengeteg ziccert hagytunk ki. Négygólos vezetésünknél eldönthettük volna a mérkőzést, de a kimaradt helyzeteinket megbüntette a hazai csapat és ismét szoros lett a találkozó. Kiss Éva a végén bravúrokat tudott bemutatni és örülök annak, hogy a szerdán kevesebb lehetőséget kapó játékosok remekül megoldották a rájuk bízott feladatokat. Uhraková lázasan vállalta a mérkőzést és nem szerettük volna, ha még jobban megbetegszik, Crap pedig monoton és fásult volt ezért játszottak a vártnál kevesebbet. Hornyák Dóra kiválóan teljesített ezen a meccsen - nyilatkozta Bakó Botond vezetőedző.

- Nagyon fáradtan lépett pályára a csapat a szerdai összecsapás után. Nem is számítottunk könnyű mérkőzésre és azt kaptuk, amit vártunk az ellenféltől. A lényeg a győzelem volt ezen a találkozón - vélekedett a végén remekelő Kiss Éva.

- A döntetlen igazságosabb lett volna, nagyon megdolgoztunk az egy pontért, megszorongattuk a listavezető debrecenieket - értékelt a hazaiak mestere, Köstner Vilmos.

Forrás: dvsckezilabda.hu