Minden egy csapásra elúszott

2011. június 11. 17:02 © handball.hu

Egyetlen mérkőzés választotta el a magyar válogatottat a vb-re kijutástól, ugyanez volt a helyzet ellenfelével, Németországgal is. A két csapat közül a győzelemért mindent megtevő németek jutottak a mennybe, és mi éljük át most a poklot.

Világbajnoki selejtező, 2. mérkőzés
22 (12)
Németország
27 (14)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2600 néző
Játékvezetők: Kenneth Abrahamsen, Arne M. Kristiansen (norvégok)
Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 2 perc

A magyar válogatottban Mayer Szabina és Pastrovics Melinda, míg az ellenfélnél Laura Steinbach és Clara Woltering neve nem került a ma nevezettek listájára.

A németek az előző meccstől eltérően ezúttal Schülkével a kapuban kezdtek, míg nálunk a „Fradi-sor” nyitott. Pálinger már az elején elkapta a fonalat, amit a Győrben megjelent szépszámú szurkolótábor megfelelően el is ismert. Bár a két csapat közt nem alakult szakadék, Zácsik hibás helyzetei által mégis nekünk kellett zárkóznunk ( 9. perc: 2-4). Mindez ráadásul úgy történt, hogy a szerencse – kapufa képében – a mieinket segítette. A 12. percben Tomori egyenlített, majd a 14. minutumban szintén ő szerezte a egyenlítést jelentő találatot, miközben védekezésben is brillírozott (15. perc: 6-5).

A meccs során először 7-5-nél állt be összesítésben az egál, de a hibáinkból építkező ellenfél gyorsan egyenlített, majd Müller lerohanása után már újra vezetett is (19. perc: 7-8). Németország sorra hozta be nagyágyúit a mezőnybe, ami ellen mi csak Pálingerrel tudtuk tartani magunkat (26. perc: 10-11). A meccs első kétperces kiállítását Stefanie Melbeck kapta a 28. percben, ennek ellenére csapata ezt az emberhátrányos szakaszt is plusz eggyel zárta. A félidőig ezt még Jurack tudta csak továbbvinni, ám Görbicz még hetesből szépített. Félidőben: 12-14.

A szünetből visszatérve összesítésben már négygólos hátrány ledolgozását kellett kitűzniük lányainknak feladatul. Kovacsiccsal, Bulathtal és Bódival kiegészülve indultunk neki a feladatnak, miközben riválisunk nem változtatott az eddig már bejáratott játékosain. Ez a döntés be is jött neki, az előnyét csak tovább növelte, miközben a mieink egyre görcsösebbé váltak (38. perc: 13-20). Ekkor kapuscseréhez folyamodtunk, ami bár egy-két ziccer erejéig megoldás volt, viszont támadásban továbbra is olyan alacsony szinten mozogtunk, melyre szép költői páldát nem is tud hozni az ember. Stefanie Melbeck kezére ráléptek, de az ő kiesése sem tudta érdemben gyengíteni Németországot (44. perc: 15-22).

A további vergődés tudósítása helyett – most először – engedjétek meg, Kedves Olvasók, hogy néhány privát gondolattal zárjam ezt a tragikus végkimenetelű párharcot.

Nem kell messzebbre gondolni annál, mint hogy az ember az utóbbi évek tendenciáit igazán figyelembe vegye, és ne dugja fejét a homokba, hanem végre felkapja a fejét. Sajnálatos, hogy idáig kellett ennek az anno hatalmas sikereket megélt sportágnak jutnia ahhoz, hogy a hideg zuhanyt a bőrén is érezze mindenki, aki illetékes, és érintett ebben a világra szóló kudarcban.

A www.handball.hu stábja története során először fog úgy tudósítani világversenyről, hogy ott, a helyszínen pont a saját válogatottunk nem képviselteti magát. Azt már nem is említjük, hogy mindez a fennállásunk tizedik évfordulóján történt, ami miatt a lehető legnagyobb üresség tölti el lelkünket. Mi mindenesetre bízunk abban, hogy a kézilabda szerető emberek ezen megsemmisítő találkozó után sem fordulnak el a sportágtól.

A csapat minden tagjának ennél csak nagyobb sikereket, alázatosabb és céltudatosabb karriert kívánunk a továbbiakhoz!

Tudjuk, hogy sokan a szövetségi kapitányt fogják támadni, de mindig az a legegyszerűbb, ha rajta verik el a port, az igazi felelősöket nem keresgélve. Reméljük, hogy a legmegfelelőbb helyen meglesz mindennek a következménye.

Emellett bízunk abban is, hogy azok az illetők, akik az utóbbi hetekben-hónapokban minden erejükkel azon voltak, hogy ezt a csapatot minden lehetséges fórumokon, kreált indokokkal lejárassák, most teljes boldogsággal a szívükben zárják ezt a magyar női kézilabda életében ezennel zárult szakaszt, és mindemellett még hazaszerető magyar embereknek merik vallani magukat.

Végeredmény: 22-27