Dél-Korea megszerezte első pontjait

2007. december 8. 17:08 © handball.hu

Az előző középdöntő-találkozó két vesztes csapata, Lengyelország és Dél-Korea csapott össze a dijoni helyszín mai második mérkőzésén. A szoros első félidőt követően a végjátékban már kétség sem férhetett Dél-Korea győzelméhez.

Világbajnokság, M II. középdöntő csoport

Lengyelország - Dél-Korea 33-37 (19-20)
Vezette: Gjeding, Hansen (DEN)
Lengyelország gólszerzői: Jacek 4, Malczewska 2, Damiecka 1, Majerek 4, Polenz 9, Kudlacz 8, Duda 1, Duran 4
Dél-Korea gólszerzői: Woo 8, Kim O. 1, An 3, Kim N. 2, Kim C. 2, Oh 3, Myoung 9, Choi 2, Moon 7
Hétméteresek: 0/0, ill. 9/7
Kiállítások: 14, ill. 6 perc

Mindkét együttes nagy bizonyítási vággyal kezdett neki a találkozónak. A koreaiak nagyon szívósan védekeztek, ennek köszönhetően a tizedik percre már háromgólos előnyt sikerült kiharcolniuk (4-7). Lakomy edző időkéréssel próbálta összerántani válogatottját, ami csak a különbség megtartásához nyújtott segítséget. Korea kapujában Youngran Oh fontos helyzetekben nyújtott stabil támaszt társainak. A lengyelek Kinga Polenz és Dorota Malczewska vezetésével próbáltak küzdeni a masszív ázsiai védőfal ellen, ami nem is maradt eredmény nélkül, hisz a 24. percben egy gólra felzárkóztak, és csak hajszál választotta el őket az egyenlítéstől (14-15). Ezután viszont Kudlacz és Jacek találataival már egált mutatott az eredményjelző, és a 29. percben át is vette Lengyelország a vezetést (19-18). Ezen a hihetetlenül késhegyen táncoló meccsen a félidőre mégis a koreaiaknak állt a zászló.

Az újbóli fordításra a 33. percig kellett várni, akkor viszont azonnal két gólt szereztek lengyel barátaink, Magdalena Chemicz pedig nagyszerűen tette a dolgát. A találkozó ezen periódusában a koreaiak zömében büntetőik érvényesítésével tudták tartani a lépést. 24-24-nél kettős kínai figurával próbálkozott Korea, ami annak ellenére, hogy kimaradt, nagy ovációt keltett a publikum körében. Az utolsó negyedórára az ekkorra már szemmel láthatóan kevésbé elfáradt ázsiai csapat kétgólos előnyt harcolt ki magának (26-28), és innentől már nem is akarta kiengedni kezéből a mérkőzést. Ebben nagy segítséget nyújtott neki ellenfele is, aki nyolc percig nem talált be a kapujába, az ő lelkesedése viszont egy pillanatig sem torpant meg. A lengyelek kapust cseréltek, ám Sadowska sem tudott többet hozzátenni a játékhoz elődjénél.
A végén négygólos győzelmével Dél-Korea örülhetett középdöntőbeli első pontjainak.

A mérkőzés legjobbja címért járó díjat könnyeivel küszködve vette át a lengyelek kiválósága, a mai napon kilencven százalékos lövőteljesítményt produkáló Kinga Polenz.

Young Chul Lim (Dél-Korea): 15-20 percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám szerencsére a találkozó végére el tudtunk húzni. Sajnos két játékosunk is sérült, ezért fogalmunk se volt, mire lehetünk képesek nélkülük. Ha ezt nézzük, elégedettek lehetünk az eredménnyel. A spanyolok ellen nagyon készülünk, nagy csatát várok, hiszen ők is és mi is a gyors kézilabda hívei vagyunk.

Zenon Lakomy (Lengyelország): A mérkőzés elején meg tudtuk szorongatni a koreai csapatot, s ezt sikerként könyvelem el. Nagyon fiatal játékosokkal dolgozom együtt, akik reményem szerint pár éven belül belerázódnak az ilyen vérre menő nemzetközi csatákba.