Újabb győzelem újabb holtponttal

2007. december 3. 18:25 © handball.hu

Második világbajnoki mérkőzésén is győztesen hagyta el a pályát válogatottunk, ezúttal Kongó-Brazzaville csapata ellen. Sajnos a negyvenedik perc körül ismét megremegett a mieink keze, ám végül mégis tizenhárom góllal sikerült felülkerekedni ellenfelünkön.

Kovacsicz Mónika
E-csoport 2. forduló
Kongó-Brazzaville - Magyarország 20-33 (9-18)
Nimes, 3000 néző
Vez.: Al Mutawa A., Al Suwailem J. (kuvaitiak)
Kongó-Brazzaville gólszerzői: Itoua 5, Leroy 3, Donguet 2(1), Bassarila 2, Menet 2, Assiana 2, Bouangoli 1, Mavoungou 1, Kibamba 1, Okoye 1
Magyarország gólszerzői: Görbicz 8(2), Tóth 8, Kovacsicz 5, Vérten 3, Mehlmann 3, Ferling 2, Szamoránsky 2, Szucsánszki 1, Szűcs 1
Kiállítások: 6 perc (Donguet, Donguet, Okoye), ill. 10 perc (Borbás, Hornyák, Hornyák, Hornyák, Görbicz)
Hétméreresek: 1/3. (Donguet ill. Itoua hagyta ki) ill. 2/3 (Görbicz hagyta ki)

Németh András szövetségi kapitány a Kongó elleni találkozóra Balogh Beatrixot és Tomori Zsuzsát nem nevezte. Kapusunk, Pálinger Katalin kétszázadik, Hornyák Ágnes pedig ötvenedik válogatottságát ünnepelte.

Kísértetiesen hasonlított a meccs nyitánya a tegnapihoz. Most is Tóth és Szamoránsky volt a leglelkesebb, s 3-3 után sikerült meglépni ellenfelünktől. A lányok zsinórban öt gólt szereztek, s stabilizálták is előnyüket. Az atlétikus felépítésű afrikai játékosok technikás lábmunkával többször borsot törtek védőink orra alá, s a falon átfúrva magukat már egy az egyben állhattak Pálingerrel szemben. Játékosaink ellenben rendszerint gyors letámadásokkal operáltak, valamint gyakoriak voltak a labdaszerzési kísérleteink. Jobboldalon Kovacsicz és Mehlmann közül az előbbi találta meg végre a lövőkezét, és neki is látott gyarapítani góljainak számát. Lépésről-lépésre őröltük fel a kongóiakat, igy húsz másodperccel a félidő lefújása előtt egy taktikai elem kipróbálása miatt kérhetett időt Németh András. A szünetre kilenccel vezetve vonulhatott a magyar alakulat.

A folytatásban egyedül Kovacsicz és Hornyák tért vissza az első játékrészben is pályán szereplők közül. Ferling azonnal elkapta a fonalat, csapatunk pedig tovább növelte fórját (10-21). Hornyák egymás után kétszeri kiállítása megzavarta a mieink védekezését, s megdöbbenésre egy 5-0-as periódust produkáltak a kongóiak. Vissza is tért az előző félidőben ütőképes összeállítás, de hirtelenjében ők sem tudtak mit kezdeni a lendületben lévő afrikai csapattal szemben, és csak a kapufa mentett meg minket attól, hogy három gólra felzárkózzon az ellenfelünk. A 45. perc végén Hornyák Ágnes megkapta harmadik sárgalapját is, így végképp kivált a játékból. Ráadásul Tóth Timinek egy peches ütközést követően felszakadt a szája, s ápolásra kényszerült. Mehlmann Ibolya viszont pont a megfelelő időben talált magára, és három találattal segítette a magyar alakulatot. Az utolsó öt percre ismét tízre nőtt a két gárda közti különbség (20-30). A végén tizenhárom góllal bizonyultunk jobbnak ellenfelünknél, ám ebből a mérkőzésből is maradt bőven levonnivalója válogatottunknak.

handball.hu (jj)

George Ionescu: A problémánk az, hogy csak Afrikában játszik válogatottunk, Európában a felkészülési időszakban nem tudtunk pályára lépni, így hiányzik az európai csapatokkal szembeni mérkőzésrutin - ők más stílust képviselnek -, aminek segítségével fel tudnánk venni a lépést velük. A tegnapi spanyolok ellen mutatott játékkal elégedett voltam, ott a végén is lett volna esélyünk megfordítani az eredményt. Véleményem szerint morálisan jók vagyunk ezen a világbajnokságon, fizikálisan kell fejlődnünk, hogy felvegyük a versenyt az élcsapatokkal.

Németh András: A 10 perc kivételével, amikor majdnem teljes sort cseréltem elégedett vagyok, úgy érzem, ezúttal sikerült 50 perc jó játékot mutatni. Tegnap óta javultunk védekezésben, erre kell építenünk a következő mérkőzéseken.