DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MY7ptn7U' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Nehezen indult a vb | handball.hu - kézilabda

Nehezen indult a vb

2007. december 2. 17:59 © handball.hu

Este hatórai kezdettel végre a magyar csapat számára is elkezdődött a 18. Nőikézilabda Világbajnokság Nimes-ben. A csoport első összecsapásán a spanyolok öt góllal nyertek Kongó ellen.

E-csoport 1. forduló
Magyarország - Japán 35-31 (19-16)
Nimes, 3400 néző
Vezette: Lazaar, Reveret (FRA)

Magyarország gólszerzői: Görbicz 10(5), Szamoránsky 6, Ferling 5, Tóth 5, Balogh 2, Kirsner 2, Szucsánszki 2, Vérten 1, Borbás 1, Szűcs 1
Japán gólszerzői: Hirai 6(3), Kinjo 6(1), Hayafune 4, Komatsu 3, Arihama 2, Sakugawa 2, Sakamoto 2, Fujii 2, Mizuno 2, Taniguchi 2
Hétméteresek: 5/5 ill. 4/5 (Hirai hagyta ki)
Kiállítások: 6 perc (Szűcs, Borbás, Tomori) ill. 4 perc (Taniguchi, Fujii)

A mai találkozó két kimaradójául Kovacsicz Mónikát és Hornyák Ágnest jelölte meg edzőpárosunk.

3-3-ig felváltva születtek a gólok a mindkét részről megfelelő komolysággal indított mérkőzésen. Görbicz jól forgatta a karmesteri pálcát, s ennek köszönhetően 8-4-re sikerült meglépnünk a kisnövésű, ám annál fürgébb ellenféltől. Klasszis irányítónk mellett meglepetésre Szamoránsky Piroska volt az, aki a 11. percben már a negyedik gólját szerezte. Lassan-lassan ráéreztek lányaink a japánok játékára, s hétgólos vezetésnél úgy tűnt, némileg megnyugodhattak. Erőfölényünket a meccs ritmusának alakítására is átvittük, s már azt hihettük, nekünk áll a zászló. Azonban a szigetországiak felszívták magukat, és parádés gólokkal kápráztatták el a teltháznyi francia publikumot. A félidő utolsó percében emberhátrányból is büntetőt harcolt ki a japán válogatott. Az előnyünk három gólra szűkült a szünetre, ám így is maradt okunk a bizakodásra.

A térfélcserét követően Pálingert Herr váltotta a kapuban, és a mezőnyben köszönthettük Kirsnert és Ferlinget. Meglépni továbbra sem sikerült az ellenfelünktől, s Herr Orsi is több szerencsétlen gólt kapott, így tíz perc után le is hozta Németh András a pályáról. A Borbás-Tomori-Szűcs védőfal nem nyújtott hathatós biztonságot, támadásban pedig ötlettelenek voltunk, így a "bosszú" sem váratott magára: a 48. percben Japán kiegyenlített (26-26)! Ekkor viszont egy meglepetés-ember, Szucsánszki Zita vette hátára a csapatot, aki egy duplával ismét némi előnyhöz segítette a magyarokat, amire a rutinos Tóth és Ferling is rásegített (30-26). Kicsit kevesebb, mint három perccel a lefújás előtt Görbicz már a tizedik találatát lőtte. Habár négygólos győzelemmel bezsebelte csapatunk a két pontot, csak reménykedhetünk benne, hogy a hátralévő csoportmérkőzéseinket kevésbé ingadozó teljesítménnyel sikerül teljesítenünk.

Bouwert Bert: Nem vagyok elégedett az eredménnyel, ötven percen keresztül tudtunk csak jól szerepelni. Fizikális problémák miatt veszítettünk a végén, nagyon nehéz hatvan percen keresztül ilyen magas színvonalon kézilabdázni. Döntetlen állásnál nem gondoltam volna, hogy a végén négy góllal kikapunk. Japán célja, hogy második helyen végezzünk a csoportban, ha ez összejön akkor a jó helyezést sok sakéval ünnepeljük majd meg. Ha a csoportban netalán csak a harmadik helyen végeznénk, akkor az Elnöki kupában minél előbb szeretnénk végezni.

Németh András: Tisztában voltunk a japán válogattt értékeivel, azt mutatták a mérkőzésen, amit tudnak. Fontosnak tartom, hogy Európán kívül is nagyon sok csapat játszik ilyen magas színvonalon, mint a japánok. Csapatunk ma a döntetlennél ébredt fel. Célunk, hogy holnap jobban játszunk, holnapután pedig még jobban. Fel kell vennünk a vb ritmusát, olimipai kvalifikációs helyen szeretnénk végezni.