Egy pont a románok ellen

2007. augusztus 16. 21:58 © handball.hu

Magyarország válogatottja 32-32-es döntetlent ért el a Pannon-kupa első napján a románok ellen. Pénteken a lengyelek, szombaton pedig az oroszok ellen folytatódnak a küzdelmek. Az orosz csapat 34-25-re nyert a lengyelek ellen.

Balogh Beatrix: 6 gól
Pannon-kupa, 1. forduló
Magyarország - Románia 32-32 (15-16)
Pápa, 1000 néző
Vez.: Nordine, Laurent (franciák)

Magyarország: Pálinger - Balogh 6, Szamoránsky 4, Tomori, Tóth, Vérten 2, Görbicz 4(1). Cserék: Herr (kapus), Mehlmann 2, Ferling 5(1), Szűcs 1, Kovacsicz 5, Borbás 2, Hornyák, Kirsner 1, Siti. Szöv. kap.: Németh András, edző: Zsiga Gyula
Románia: Dinu - Maier 10, Bradeanu 3, Lecusanu, Galca 6(2), Meirosu 1, Puscasu. Cserék: Tolnai, Paslaru (kapusok), Bese 1, Vadineanu 3(1), Gogarla 4(1), Ivan, Nechita 4, Cherescu. Szöv. kap.: Dherorghe Tadici, edző: Dumitru Musi
Hétméteresek: 2/3 (Görbicz hagyta ki); 4/6 (Vadinaenu és Gogarla hagyta ki)
Kiállítások: 8 perc (Tóth, Tóth, Szamoránsky, Kovacsicz); 10 perc (Bese, Vadineanu, Bese, Vadineanu, Musi /edző/)

A mérkőzés: 5. p.: 2-5, 10. p.: 6-8, 15. p.: 8-11, 20. p.: 10-12, 25. p.: 13-14, félidő: 15-16; 35. p.: 18-18, 40. p.: 20-20, 45. p.: 23-23, 50. p.: 25-26, 55. p.: 29-30
Időkérések: 5'27" (2-6), 59'49" (32-32); 8'56" (6-8), 59'05" (31-32)

A magyar csapat nehezen kezdte a csütörtöki mérkőzést, a románok pedig gyors Maier-találatokkal vezetést szereztek, és a 7. percben már 5 góllal vezettek (3-8). Ám ekkor Tóth kétperces hiányát sikeresen vette a magyar gárda, emberhátrányban 3-1-es szériát nyújtott, majd lassan kezdett felzárkózni. Az egyenlítés a 27. percben Görbicz góljával sikerült (14-14), de ez nem jött össze a félidő vége előtt: az irányító kihagyta a büntetőt az utolsó percben (15-16).

A második félidőt Balogh gólja nyitotta, s az 52. percig felváltva vezetett mindkét csapat, amikor Maier tizedik góljával 27-29-et mutatott az eredményjelző. Kovacsicz két gólja ismét egyenlítést jelentett (29-29), bár Vadineanu válasza gyorsan érkezett. Újabb egyenlítés után jöttek a technikai hibák a magyar oldalon, s Nechita találatával - az edző, Dumitru Misu kétperce után - ismét vezetést szerzett a román válogatott. Két perccel a vége előtt Vadineanu mellé lőtte a hetesét, de nem sokkal később Nechita újabb gólt szerzett (30-32).

Ismét emberhátrányban voltak Görbiczék, de Kovacsicz, majd Szamoránsky szemfüles volt, s egyenlített a mérkőzésen. Az utolsó percben Pálinger kifogta Gogarla büntetőjét, ám a magyar válogatott sajnos nem tudott élni a lehetőséggel; Mehlmann időntúli szabaddobása a román falat érte, s maradt a döntetlen a mérkőzés végére.