Vb-elődöntőt ért a hollandverés

2005. december 13. 19:24 © handball.hu

Hetedik mérkőzésén is veretlen maradt a magyar nőikézilabda-válogatott, miután a szentpétervári világbajnokság középdöntőjében 37-30-ra legyőzte Hollandiát. Németh András együttese a csütörtöki, Oroszország elleni összecsapástól függetlenül biztosította helyét az elődöntőben.

v.: Ljudovik, Vakula (ukránok)
gól: Görbicz 7/2, Mehlmann 7, Tóth 6, Ferling 5/2, Vérten 3, Kovacsicz 3, Borbás 3, Balogh B. 2, Siti E. 1, illetve Mulder 6/3, Van der Wissel 6, Roelofsen 3, Hilster 3, Burgers 3, Visser 3, Pusic 3, Hofman 2, Lamein 1
hetes: 4/4, illetve 5/3
kiállítás: 20, illetve 10 perc

Az együttesből ezúttal Kindl és Kenyeres maradt ki, a szokásos ünneplés részese ezúttal a 125., illetve 100. válogatottságát ünneplő Pálinger Katalin és Silvia Hofman volt.
Villámrajtot vett az együttes, száz másodperc elteltével már 3-0 állt a neve mellett, három és fél perc elteltével pedig időt is kért Sjors Röttger kapitány, mert tanítványai kapura sem tudtak dobni.

Görbicz hetesével a 10. percben 8-2-re módosult az állás, majd a számtalan labdaszerzésből Borbás-, illetve Balogh-gólokkal 14-5-re sikerült meglépni. A félidő utolsó harmadára feltámadt a szívós holland csapat, 18-15-re felkapaszkodott, szerencsére a szünetre 21-16-os előnnyel mehetett a válogatott.

A második játékrészt 4-1-gyel nyitotta ellenfelünk, a 42. percre Burgers bombájával kettőre faragva hátrányát (24-22). Németh András azonnal pályára parancsolta a kezdőcsapatot, Mehlmann kettő, Görbicz egy találattal visszaállította a tetemesebb különbséget (27-22). Sok újat már nem tudott mutatni egymásnak a két fél, Mehlmann pimasz ejtését azért a holland szurkolók is megtapsolták.

Hét perccel a lefújás előtt 34-27-re nőtt az előny, lehetett ünnepelni: Magyarország csakúgy, mint 2003-ban, ismét világbajnoki elődöntőbe jutott. A 37-30-as győzelem után a két szünnap közé foglalva még Oroszország következik, szerencsére különösebb tét nélkül.

"Nem lepett meg bennünket a holland csapat semmivel, bár azt el kell ismerni, a meccset fantasztikusan kezdtük, s ez meghatározta az egész mérkőzés képét" - mondta Németh András a lefújás után. "A hollandok azért tudtak feljönni, mert a bírók a kiállításokkal teljesen meglepték őket, s nem tudták, mit is csináljanak, mi szabályos és mi nem."

A kapitány ezúttal sem menekülhetett meg a buta orosz kérdésektől, miután csapata legjobbját, Mehlmann Ibolyát magával vitte a sajtótájékoztatóra, az egyik hazai sajtómunkás az után érdeklődött, kit tart a meccs legjobb magyar játékosának...