A végére azért nyertünk!

2005. december 6. 18:33 © handball.hu

A XVII. nőikézilabda-világbajnokság B-csoportjának 2. fordulójában Magyarország 34-30-ra, egy nagyon nehéz mérkőzésen nyert az 53 percig vezető Angola válogatottja ellen.

Fotó: bolcs27.hu
XVII. nőikézilabda-világbajnokság, B-csoport, 2. forduló
Angola - Magyarország 30-34 (17-14)
Vez.: Maric, Gardinovacki (SCG)

Angola: Pedro, Praca (kapusok), Joaqium 2, Bengue 6(1), Miguel 1, Trindade 3, Calandula, Goncalves, Almeida, Fernandes 2, Kiala 10, C. Tavares, E. Tavares 6(1), Monteiro. Szöv. kap.: Jeronimo Neto
Magyarország: Pálinger - Balogh 2, Mehlmann 6(3), Borbás 3, Görbicz 8(2), Tóth 3, Vérten 5. Cserék: Sugár (kapus), Kindl 1, Ferling 5(1), Hornyák 1, Őri. Szöv. kap.: Németh András, edző: Zsiga Gyula
Hétméteresek: 2/3 (Kiala hagyta ki); 6/9 (Görbicz hagyott ki kettőt, Ferling egyet)
Kiállítások: 10 perc (Trindade, E. Tavares, Trindade, Fernandes, Trindade); 12 perc (Kindl, Tóth, Kindl, Hornyák, Borbás, Tóth)
Piros lap: Trindade (Angola - 58. perc, 3. kiállítás)
A mérkőzés: 5. p.: 3-2, 10. p.: 6-4, 15. p.: 10-5, 20. p.: 12-10, 25. p.: 13-11, 35. p.: 18-17, 40. p.: 22-18, 45. p.: 25-23, 50. p.: 27-28, 55. p.: 30-32

Az Ausztrália elleni, 57-9-es diadalt követően Angola ellen folytatta szereplését a magyar nőikézilabda-válogatott. A csapatból ezúttal Szűcs Gabriella és Kovacsicz Mónika maradt ki.

A magyar válogatott kezdte az összecsapást, de az irányítást Angola ragadta magához az első pillanattól kezdve. Csupán két kis fellángolása akadt a mieinknek, először amikor 1-3-ról, 4-3-ra fordított, majd amikor 4-10-ről, Németh András időkérését követően sikerült felzárkózni egy gólra (9-10).

Nem segített a csapatnak a kis közjáték sem: egy heteshez a Metz kapusa, Praca érkezett, de a zsűriasztal jelezte, a játékos nem szerepel a jegyzőkönyvben. Tolmácsok, sportvezetők csoportosultak a pálya szélén, s heves tanácskozásba fogtak, majd a vita megoldását követően Görbicz hagyott ki egy hetest.

A győri irányító külön fejezetet érdemel, a labdaeladások és a két elhibázott büntető mellett igazi vezéregyénisége lett a csapatnak. A tétova átlövők munkáját felvállalva pazar gólokat szerzett, Ferlinggel és Borbással is remekül megértette magát, gyakorlatilag neki köszönhető a győzelem.

No meg Sugár Tímeának, aki a 17-14-es angolai vezetéssel záruló félidőt követően kapott bizalmat, s remekül védett. A 45. percben Borbás révén sikerült egyenlíteni (23-23), három perccel később - 4-3 után először - nálunk volt az előny (26-25)! Feljavult a védekezés, Borbás is belelendült, Görbicz pazar átlövésével 29-27-re, két góllal húzott el az együttes.

A hajrára sem csökkentek az izgalmak, de 30-30 után Mehlmann, Tóth, és a remeklő Görbicz következett (33-30). Az utolsó gólt Ferling szerezte, a csapat nagy hajrával és küzdéssel, vért izzadva szerezte meg az előzetesen könnyednek és kötelezőnek ítélt győzelmet.

Szerdán Szlovénia következik, kimondani is furcsa: talán könnyebb meccsre számíthatunk, mint Angola ellen.