Osztrák vereség a horvátoktól

2005. november 25. 21:18 © handball.hu

A balatonfüredi Pannon GSM-kupa második napján Ausztria újabb vereséget szenvedett Horvátország válogatottjától. A végig küzdelmes találkozón a jobban koncentráló és erejüket jobban beosztó horvátok 33-29-re nyertek. A magyar lányok szabadnaposak voltak.

Tanja Logvin
Pannon GSM-kupa, 2. forduló
Ausztria - Horvátország 29-33 (18-19)
Balatonfüred

Ausztria: Herbst - Engel 2, Logvin 11(2), Spiridon 3, Budecevic 6, Rotis 4, Maier 1. Cserék: Blazek (kapus), Plach, Thurner 2. Szöv. kap.: Herbert Müller
Horvátország: Stancin - Golubic 5, Hrgovic, Cop 3, Tatari 6(4), Pasicnik 8(1), Pusic 8. Cserék: Horvat, Popovic, Franic 1, Pensa 2. Szöv. kap.: Josip Sojat
Hétméteresek: 2/3; 5/6
Kiállítások: 6 perc (Logvin, Rotis, Budecevic); 12 perc (Cop, Golubic, Cop, Cop, Pensa, Popovic)
Piros lap: Cop
A mérkőzés: 5. p.: 3-3, 10. p.: 3-7, 20. p.: 7-12, 23. p.: 12-14, 41. p.: 20-24, 53. p.: 24-32

Az időjárás pénteken nem fogadta kegyeibe a "pihenő" magyar lányokat. Balatonfüred legszebb részén, a reformkori fürdőtelepen, a nemzet csalogányának, Blaha Lujzának egykori klasszicista nyaralójához csatlakozó hotelben elszállásolt magyar válogatott nem sokat élvezhetett a híres mediterrán éghajlatból. Nem is pihenni jöttek a Balaton partjára. Németh András a "szabadnapot" kihasználva a tatai edzésprogramot folytattatta a csapattal. A fizikai munkát elemzések, videózás egészítette ki. A napot - közel négyszáz füredi drukker társaságában - az Ausztria-Horvátország meccs megtekintése zárta.

Két jubiláns - a 23. születésnapját ünneplő osztrák Budecevic, és az ötvenszeres válogatott horvát Pasicnik - köszöntésével kezdődött a mérkőzés.

Ötpercnyi gólváltás után gyors lerohanásokkal négygólos előnyt szereztek a horvátok. Éltek a szélsőkkel, és a jubiláns Pasicnik is gólerős volt. Majd elfogyott a lendület, és Logvin vezetésével egy gólra felzárkóztak az osztrákok.

A fordulás után fokozatosan ismét négygólos lett a horvát vezetés. Emberhátrányból és emberelőnyből egyaránt eredményesek voltak déli szomszédaink. A rövidebb cseresorral rendelkező osztrákok fáradni látszottak, így hét perccel a vége előtt Sojat mester tanítványai már nyolc góllal vezettek. Az előny túlságosan megnyugtatta a horvátokat, így a végére felezni tudták a hátrányukat a "sógornők".

Szombaton, a torna zárónapján 16 órakor a magyar válogatott Horvátországgal játszik. A mérkőzést a Sport1 televízió élőben közvetíti.