Csak Logvint nem tudtuk tartani

2005. november 24. 19:22 © handball.hu

Balatonfüreden, a Pannon GSM-kupa első napján Magyarország válogatottja Ausztria ellen lépett pályára, és tizenötgólos, 42-27-es győzelmet szerzett.

Borbás Rita
Borbás Rita
Pannon GSM-kupa
Magyarország - Ausztria 42-27 (23-13)
Balatonfüred
Vez.: Herczeg, Südi

Magyarország: Sugár Tímea - Balogh Beatrix 4, Mehlmann Ibolya 2, Görbicz Anita 5, Borbás Rita 6, Tóth Tímea 3, Vérten Orsolya 4. Cserék: Herr Orsolya (kapus), Kindl Gabriella, Hornyák Ágnes, Ferling Bernadett 6(2), Siti Eszter 1, Kovacsicz Mónika 1, Szűcs Gabriella 4, Kenyeres Fanni 3, Őri Cecília 3. Szöv. kap.: Németh András
Ausztria: Petra Blazek - Katrin Engel 1, Gabriella Rotis Nagy 3, Marina Budecevic 4, Simona Spiridon 6, Tanja Logvin 11(1), Ariane Maier. Cserék: Elisabeth Herbst (kapus), Laura Magelinskas, Sabrina Thurner, Isabel Plach 2. Szöv. kap.: Herbert Müller
Hétméteresek: 2/3 (Görbicz Anita hagyta ki); 1/2 (Tanja Logvin hagyta ki)
Kiállítások: 6 perc (Őri Cecília, Hornyák Ágnes, Kenyeres Fanni); 4 perc (Ariane Maier, Simona Spiridon)
A mérkőzés: 8. p.: 4-4, 15. p.: 10-10, 20. p.: 14-11, 27. p.: 20-13, 35. p.: 25-15, 44. p.: 29-18, 49. p.: 34-21, 57. p.: 40-25

Sérülése miatt, orvosi tanácsra Pálinger nem vállalhatta a mérkőzést, így Sugár lett a kezdőkapus, Ferling pedig a csapatkapitány. A találkozó elején a védekezés nehezen állt össze - kaptunk átlövésből, indításból, beállós pozícióból is gólt -, pedig a Németh András, Zsiga Gyula kettős orvosolta az évek óta emlegetett problémát, s egyre redukálta a támadás-védekezés közötti cserét (Mehlmannt Kindl váltotta).

Tíz perc elteltével még mindig osztrák előnyt láthattak a szurkolók (5-6), Tóth és Borbás eredményessége mellett még Görbicz góljai jelentettek felüdülést. Kindlt Hornyák váltotta védekezésben, Sugár néhány bravúrt hozzátett, így a 19. percre végül elmozdult a holtpontról az együttes: Balogh magabiztos ziccerével 13-11-re, Görbicz kihagyott hetese utáni duplázásával már háromgólosra módosult az előny.

Hiába kért időt az osztrák fél, a magyar csapat megnyugodott, s miután a vendégek lendületes első sora 20 perc után elfáradt, Sugár pedig lehúzta a rolót, így 14-12 után 23-13-ra alakult az eredmény a félidőre.

A második játékrészre sort cserélt Németh kapitány, érkezett Kenyeres, Szűcs, Kovacsicz és Őri Cecília, velük együtt a frissesség és a bizonyítási vágy is megnőtt, így a 45. percre tizenhárom gólosra nőtt az előny (31-18). A debreceniek csinos átlövője, Szűcs pazar átlövésgólokkal bizonyított, Őri és Ferling is meglőtte a maga akciógólját, az egyenlőtlen erőviszonyok miatt a mérkőzés még egy edzés szintjét sem érte el.

A magyar válogatott a hajrára még egyszer beleerősített, s végül 42-27-re nyert az erejével teljesen elkészülő, sorsába beletörődő Ausztriával szemben.

Pénteken Herbert Müller tanítványai Horvátország ellen lépnek pályára, majd a szombati zárónapon Magyarország játszik a déli szomszéd ellen (16.00, tv.: Sport1).