Majdnem meglepetés született

2008. augusztus 11. 16:11 © handball.hu

A B-csoport második játéknapján a svédek majdnem meglepték az oroszokat, akik csak az utolsó percekben biztosították be győzelmüket.

Fotó: beijing2008.cn
Olimpiai kézilabdatora, B-csoport, 2. forduló
Svédország - Oroszország 24-28 (12-14)
Peking, Olympic Sports Center Gymnasium
Vezette: Din, Dinu (ROU)
Svédország gólszerzői: Wiel Fredén 6, Ahlm 5(1), Torstenson 4, Boson 3, Holmgren 3, Flognman 1, Islas Helgesson 1, Gulldén 1
Oroszország gólszerzői: Turej 6(4), Poljenova 4(2), Sipilova 4, Posztnova 3, Andrjusina 3, Marennyikova 3, Poltorackaja 2(1), Bliznova 1, Karejeva 1, Romenszkaja 1
Kiállítások: 8 ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1 ill. 8/7

Az oroszok letaglózták az első félidő elején a svédeket, azonban Ulf Schefvert időkérése után az északiak megtáltosodtak, és szorossá tették az egész félidőt. Trefilov lányai így is kétgólos előnnyel mentek pihenőre (12-14).

A második félidőben ismét megpróbált elhúzni a világbajnok, ám a svédek nem adták fel a reményt. Keményen védekeztek, amely ellen az oroszok láthatóan nem találták az ellenszert, és a 47. percben kiegyenlítettek (20-20). Három perccel később, 22-22-es állásnál Grundström újabb indításából meg is szerezhették volna a vezetést, ám a labdát a visszaérkező Turej kaparintotta meg ellenfelei elől, az oroszok pedig ismét kettőre növelték előnyüket (22-24).

A svéd kapitány az egyenlítésre készülve időt kért, amelynek azonban nem volt hatása: az orosz lányok fegyelmezettebben védekeztek és pontosabban támadtak, esélyt sem hagyva az ellenfélnek a győzelemre.

6. Svédország 2 0 0 2 48-58 0

A kézilabdatorna mérkőzései közép-európai idő szerint szerda hajnalban folytatódnak: