Egállal zárta a csoportkört a Győr

2015. november 22. 14:49 © handball.hu

Az utolsó BL-csoportmeccsét az FCM vendégeként játszotta a Győr. Egy felemás mérkőzésen, a hazai vereség után ezúttal egy idegenbeli döntetlen jött a dánok ellen. Az ETO így öt ponttal érkezik majd a középdöntő-körbe.

Fotó: Győri Audi ETO KC
Bajnokok Ligája, csoportkör, C-csoport, 6. forduló
FC Midtjylland
22 (12)
22 (10)
Ikast, IBF Aréna
Játékvezetők: Nenad Nikolić, Dušan Stojković (szerbek)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 10 perc

Lendületes támadásokkal kezdődött a csoportzáró találkozó Ikastban, ahol tízpercnyi játék után 6-5-ös hazai vezetést rögzíthettünk. A közel ötperces magyar gólcsendet Amorim törte meg, de szerencsére ezidő alatt az ellenfél sem nagyon aktivizálta magát. 9-6-nál Martín időt kért, majd hamarosan emberhátrányba került a csapat, így nehezítődött a felzárkózás. Találat viszont egyik oldalon sem született - ez már fél siker. Amorim góljaival 10-9-re zárkóztak a győriek. Ahlm hetesét Kiss hárította, majd a szünet előtt közvetlenül még egyszer. Félidőben: 12-10.

Alig két és fél perc alatt megduplázta előnyét a Midtjylland, ráadásul Kovacsics megkapta második kétperces kiállítását is. Majdnem nyolc percet kellett várni a vendégek első akciógóljára, s ezúttal ks Amorimra lehetett számítani (17-12). Englert sajnos nagyon belehúzott, de a társai elöl viszont a féket húzták be, ez pedig nagy lehetőséget adott az ETO-nak a felzárkózásra (50. perc: 18-16). Az emberelőny végén Kovacsics betalált, majd már az egyenlítésért támadhattunk. Planéta egy távoli lövéssel egyenlített (53. perc: 18-18), aztán Groot segítségével már a vezetést is átvette a magyar csapat. Tomori jött egymás után két létfontosságú góllal, egyiket ráadásul emberhátrányból szerezte. Jörgensen egyenlített az utolsó percbe érkezve. Martín időt kért, majd Knedliková harcolt ki hétméterest. Görbicz belőtte, de a kontrát Jörgensen is, így egállal kellett kiegyezni. Végeredmény: 22-22.