Győr: még, még, még, ennyi nem elég!

2013. október 5. 18:06 © handball.hu

A Hypo NÖ látogatásával indult a címvédő Győri ETO számára az idei BL--menetelés. Az A-csoport nyitó találkozóján a kisalföldi csapat igazi repülőrajtot vett, s az egyszerű edzőmeccsnél komolyabb ellenállást nem mutató ellenfelet bedarálta.

Fotók: Kállai Márta
Bajnokok Ligája, A-csoport, 1. forduló
41 (21)
Hypo NÖ
22 (11)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2800 néző
Játékvezetők: Ivan Pavicevic, Milos Raznatovic (montenegróiak)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 4 perc

Vendég-hetesgóllal indult Győrben a BL-szezon, de ez nem jelentette azt, hogy különösképpen aggódni kellett volna a címvédőért (7. perc: 4-1, 11. perc: 7-2). A győriek nagyszerű támadásokat vezettek, távoli átlövésekkel operáltak, és lerohanásokban is jeleskedtek (15. perc: 10-3). A gyorsan tisztázott erőviszonyok magabiztos, élvezetes játékba sodorták a címvédőt. Görbicz a kézsérülése után visszatérve hetes-találatokkal jelezte jelenlétét. Amire azért sűrűn nem látunk példát, pláne BL-meccsen, a „második sor” játékosai már húsz perc után lehetőséghez jutottak (24. perc: 16-8). Nascimento értékesített büntetői sokat számítottak a Hypo gólszegény játékában. Bognár-Bódi duplázása után már kilencre nőtt a hazaiak előnye, s egy időn túli hetes-értékesítéssel Görbicz toldotta kétszámjegyűre ezt a különbséget a félidőre (21-11).

Akárhogy is küzdött volna az osztrák együttes, egyszerűen lehetetlenség volt számára közelebb kúszni az ellenfélhez (40. perc: 26-15). A 43. percben Lunde átadta helyét Herrnek. Az ex-győri Spiridon okozott neki bosszúságokat. A másik kapuban Sanko és Arenhardt folyamatosan váltogatta egymást, már a meccs elejétől fogva, de hosszabb időre egyikük sem jelentett megoldást (48. perc: 33-20). Bulatovic a kispadról visszaállva azonnal gyarapította a gólok számát, s már csak az maradt kérdés, hogy átlépi-e a csapata a negyvenes találatszámot. Hornyák Dóra adott erre a kérdésre választ, s még Sirián is betalált. Már húsz is volt közte, s lehetett is volna a végén is, de Hornyák Dóra kínai gólját nem adták meg, így 41-22 lett a hivatalos végeredmény.