Az FTC jutott a BL főtáblájára

2013. szeptember 15. 13:52 © handball.hu

A BL 2. selejtezőkörének 2. csoportjában a két magyar induló egymás között dönthette el a főtáblás indulás jogát: az FTC egy sokáig kiélezett meccsen győzte le az ÉRDet. A két elődöntő-vesztes összecsapásán a Lokomotiva Zagreb nyert a Zug ellen.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 6 perc
A szombati kezdethez képest jobb védőmunkát, ám támadásban elszórt helyzeteket láthattunk a népligetiektől. Ugyan több, jónak tűnő helyzetet alakítottak ki, mint az ÉRD, viszont a befejezésekbe sok hiba csúszott. Zácsik kísérletezett legbátrabban, ám ebben nagy arányban benne voltak a rontások is. Az érdiek a 6. percben szerezték első találatukat, mikor Wolf hetest értékesített (1-1), majd akcióban is felpörögtek, és a 9. percben már kettővel vezettek (3-5).Kovacsicz és Tomori góljaival egyenlített a Fradi, de hamarjában már megint csak ugyanerre a feladatra kényszerült (6-8). Steinbach nagyon elkapta a fonalat, az addig szépen védő Oguntoye sem tudott mit kezdeni ellene. Klivinyi a másik térfélen tette ugyanezt, remekül dolgozott együtt Triscsukkal (22. perc: 9-11). Janurik a 22. percben váltotta Oguntoyét, bár a vendéglátónak is jobb kapusteljesítményre lett volna szüksége (25. perc: 11-14). Schatzl szemfüles találatának köszönhetően a vendégek háromgólos előnnyel zárták a félidőt (13-16).

Koren dobta a második játékrész első találatát, majd már ötgólos fórért támadhatott az ÉRD, de a szünet után Abramovics helyét átvevő Szikora ziccert fogott. Mindkét oldalon kapusbravúrok következtek, de a meccs ritmusát egy sérülés törte meg: Tomori lövőkeze Triscsuk arcában landolt, aki folytatni sem tudta a játékot. 18-19-nél ismét Oguntoye került az érdi kapuba. A 19., egyenlítést érő budapesti gólt Such szerezte, aki bokáját fájlalva érkezett a talajra, de szerencsére itt semmi sérülés nem történt. Szucsánszki beállóból lőtt találata már hazai vezetést jelentett (43. perc: 20-19), aztán Tomori dobott zsinórban kettőt. Szabó Edina az utolsó időkérési lehetőségét kihasználva próbálta megragadni az alkalmat, hogy visszahozza lányait a mérkőzésbe, de Szikorával szemben kőkemény dolguk volt. A Fradi az emberhátrányt is saját javára fordította (50. perc: 24-20), s innen már nem volt megállás. Az utolsó tíz perc már a Ferencváros szája íze szerint alakult: közel egy percig kettős emberelőnyben játszhatott, és beállóból nagyon megszórta az ellenfelet. Bő öt perccel a lefújás előtt már kilenc volt közte (30-21). A végére ezen egy picit még kozmetikáztak az érdiek (58. perc: 30-24). Végül 31-24-es FTC-siker született.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria a várakozásoknak megfelelően jutott a BL főtáblájára, ahol a montenegrói Podgorica, a dán FCM és a lengyel Lublin vár rá.

Az ÉRD együttese a KEK 3. fordulójába fog bekapcsolódni.

Piros lap: Debelic (3x2 perc)

3-0-ás rajtot vett a Zagreb a csoport harmadik helyéért vívott harcban. Mindkét csapat a nyitott védekezésben látta a siker kulcsát, a kérdés csak az volt, melyikük meddig bírja azt szuflával. Bár a svájciak is elkezdték ostromolni az ellenfél kapuját, de a horvátoknak továbbra sem kellett nagyon megszakítani magukat (11. perc: 5-3, 15. perc: 8-3). A különbség fokozatosan nőtt, amire még rá is segített a hajrában déli szomszédunk jól kihasznált emberelőnye. Félidőben: 18-10.

A Zug lejtmenete a folytatással sem ért véget: a 40. percben már tizenkét gólos hátrányt könyvelhetett (24-12), és a kapuscsere sem segített rajta. Ugyanez a 28-16-os 45 perc után a túloldalon már azt a célt szolgálta, hogy mindenki játéklehetőséghez juthasson a horvát bajnoki másodiknál. A gólszerzők listája mindkét félnél komoly hosszúságúra nyúlt, s ha a színvonalas, küzdelmes játék el is maradt, azért egy jó hangulatú edzőmeccsként megmaradhat ez majd a csapatok emlékezetében. Végeredmény: 35-24.

A csoportban elért harmadik helyével a Lokomotiva Zagreb így a harmadik, míg a csoport-negyedik Zug a második fordulóban csatlakozik be a KEK idei küzdelmeibe.