A Fradi és az ÉRD küzdhet a BL-indulásért

2013. szeptember 14. 14:40 © handball.hu

Szombaton két magyar csapatért is szoríthattunk a Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörének 2. csoportjában. Az Elek Gyula Arénában először az ÉRD nyert a svájci Zug ellen, majd a házigazda Ferencváros a horvát Lokomotivát győzte le.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 12 perc
Harcos, támadó mentalitással indult a meccs, ahol a vendégek emberhátrányban is magukhoz tudták venni a vezetést (8. perc: 2-3). A Ferencváros első három gólját mind Zácsik szerezte, de egyelőre ez is kevés volt (11. perc: 3-5). Zácsik meglőtte a negyediket is, azonban erre is jött válasz, így a 15. percben Elek Gábor időkéréshez folyamodott. A magyar vezetőedzőt hamarosan figyelmeztetni is kellett. Steinbach a 19. percben egyenlített (6-6), de Horvat gyorsan válaszolt. Kétperces büntetésekben sem szűkölködött már az első félidő sem. Sajnos a házigazda nagyon nem akart magára találni, riválisa pedig szinte lubickolt ebben a helyzetben (25. perc: 6-9). A Fradi többféle felállást kipróbált, ennek ellenére két kihagyott büntetővel is kétgólos előnnyel nyerte az első félidőt a Lokomotiva (7-9).

Az első játékrész fásultsága szerencsére múlóba került: Tomori, Szucsánszki, majd Szarka találataival fordított az FTC (11-10), s ez meghozta a közönség lelkesedését is. Zácsik elképesztő formát mutatott, a legváratlanabb pillanatokban és szögekből is betalált. A népligetiek bombáira a túloldalon is sorra érkeztek a válaszok, ám a lépéselőny a hazaiaknál maradt (45. perc: 18-17). 19-17-nél hasznosnak bizonyult Elek Gábor időkérése, hiszen Tomori rögtön utána betalált, majd Szikora hárított. A 49. percbe már négygólos vezetéssel érkeztek a zöld-fehérek (21-17). Ettől láthatóan megnyugodott a vendéglátó, és a hátralévő szakaszt már izgalmak nélkül tudta lejátszani. Ekkor már a horvátok is feladták fejben a döntőbe jutás esélyét, s végül 26-23-as Ferencváros-siker született.

A vasárnapi fináléban így a két magyar csapat dönti el egymás között a BL-indulás jogát.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc
Nyugodt, magabiztos játékkal lépett pályára az ÉRD csapata, mely a 6. percben már 5-1-re vezetett, ráadásul ezidő alatt Gridnyeva már egy büntetőt is hárított. A Zug Gwerder és Nötzli találataival tartotta magát, de a különbségen nem tudtak javítani (11. perc: 9-4). Szaporodott az átlövésgólok száma, de hibákban sem volt hiány egyik oldalon sem (16. perc: 11-6). Az erőviszonyok hamar tisztázódtak, és mindenki arra törekedett, hogy a saját játékát hozni tudja. Ez a felszabadultság segített is a svájciaknak, hogy bátran vállalkozzanak a lövéseikkel, és védekezésben is láthattunk szép megoldásokat tőlük. A kapusok közti különbség sokat billentett a magyarok javára: Janurik stabil hátteret adott társainak, míg Innes beleszürkült a mezőnybe. Az első játékrész végébe jól belehúzott a Zug: az utolsó percben két gyors gólt lőtt, s ezzel 18-14-es állással zárták az együttesek az első harminc percet.

A svájciak bátorsága még tovább erősödött a szünet után, látszott, hogy mindent egy lapra akarnak feltenni: a hátrányuk kettőre csökkent, és keményen odatették magukat az egy-egy elleni helyzetekben is. A Pest megyeiek viszont gyorsan eszméltek, és mire az ellenfél reagálhatott volna, már ismét ötre nőtt a fóruk. A tempó felgyorsult, és nagyobb koncentrációt is igényelt. Az ÉRD nyitott védekezésével szemben is megtalálta az ellenszert a Zug, és lerohanásból is eredményes tudott lenni (54. perc: 28-25). Kovács Anna sokadszor volt fontos pillanatban eredményes. Gwerder tréner öt és fél perccel a vége előtt kért időt, négygólos hátránynál. Kettős kiállítás mellett folytatódott a hátralévő szakasz. Schatzl sorozatban villogott, és a meccs hőse, Kovács is becsatlakozott, s ezzel alakult ki az eddigi legnagyobb gólkülönbség (34-25). Ehhez a Zug már nem tudott hozzászólni, így ez lett a végeredmény is.