Schülke a középdöntőbe juttatta csapatát

2012. december 7. 20:03 © handball.hu

Az Eb C-csoportjának záró találkozóján a németek csaptak össze a horvátokkal. A meccsnek bőven volt tétje, hiszen ez döntött a csoport harmadik, középdöntőt érő helyezéséről.

X. nőikézilabda-Eb, C-csoport, 3. forduló
Horvátország
16 (7)
Németország
17 (8)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), SPENS Aréna
Játékvezetők: Andrej Guszko, Szjarhej Repkin (fehéroroszok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 8 perc

Nem mondhattuk, hogy nagyon pörgősen indult volna ez a mérkőzés, bár komoly tétje volt mindkét fél részéről. A németek és a horvátok egymás között öklözhették le a maradék továbbjutó hely sorsát. Utóbbi csapat a hetedik percben szerezte első találatát, azt is hétméteresből lőtte az egész Eb-n vitézkedő Zebic.A németek hatosfala jól működött, de támadásban ők sem jeleskedtek (13. perc: 2-2). Mikor 5-1-re váltottak, Hubinger töltötte be a zavaró szerepét. Az első negyedóra sem hozta meg az első horvát akciógólt, hanem egészen a 18. percig kellett arra várni (4-4). Nem sokkal később azonban már balkáni előnyt könyvelhettünk (20. perc: 6-4). Ahhoz képest, ahogyan a gólok az előző mérkőzésen potyogtak, még szembetűnőbb volt most a különbség. Nadgornaja duplázásával már újra csapatánál volt a fór (6-7), aki az első játékrészt is behúzta (7-8).

A csapatok az első játékrész végéről megmaradt időre eggyel kevesebb létszámmal folytatták a csatát. A magyaroknak a német siker lett volna az érdekük, így a mai másik mérkőzésre itt maradt szurkolók Althausékat biztatta (38. perc: 10-11). Mivel a meccs sebessége nem lett a szünet után sem erősebb, minden egyes gól nagy jelentőséggel bírt. A németek az 50. perc környékén némileg el tudtak lépni az ellenfelüktől (12-15), és ez a különbség az eddigiek alapján igencsak kedvező volt számukra. A horvátok innen már csak egy találatnyira tudtak visszajönni, így fordultak a csapatok az utolsó percre is. Bő fél perccel a lefújás előtt a németek támadhattak, riválisuk nyitott védekezéssel akart labdát szerezni. Szereztek is, ám a lerohanás végén a lövést Schülke kivédte, és ezzel a középdöntőbe juttatta csapatát. Végeredmény: 16-17.

A csoport másik mérkőzése:

Magyarország - Spanyolország 32-31 (17-14)
Újvidék, Spens Arena
Játékvezetők: Maric, Masic (szerbek)

A C- és a D-csoport mérkőzéseit lejátszották, és mindkét csoport első három helyezettje a II. középdöntő-csoportban találkozik egymással. A program a következő: