Tisztulnak az erőviszonyok

2012. december 5. 18:03 © handball.hu

Az első játéknap két győztese egymás között öklözhette le, melyikük zárja a szerdát csoportelsőként. Tovább menetelt a spanyol válogatott, és biztosította helyét a középdöntőben.

X. nőikézilabda-Eb, C-csoport, 2. forduló
Spanyolország
25 (13)
Horvátország
21 (10)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), SPENS Aréna, 2000 néző
Játékvezetők: Peter Brunovský, Vladimír Čanda (szlovákok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 8 perc

A tegnapi játéknapon kisebb bokasérülést szenvedő Cuadrado nevezve lett ugyan a találkozóra, ám ott nem lépett pályára. Basic szerezte a találkozó első gólját, és ő volt az első kétperces kiállítás tulajdonosa is, mikor nyolc percnyi játék után, 3-3-nál nem engedett elvégezni egy kezdődobást. Carmen Martín tőle szokatlan módon rögtön az első büntető-lehetőséget kihagyta, de utána mezőnyben azonnal, lerohanásgóllal korrigált. A tegnapi, magyarok elleni meccs legjobbja, Maja Zebic most is jó teljesítményt mutatott, csapata első öt találatából hármat ő szerzett, s ennek is volt köszönhető, hogy a 13. percben már horvát vezetést könyvelhettünk (4-5). A spanyolok nem arról híresek, hogy ettől megijedjenek, gyorsan megtalálták a módját a korrigálásnak. 10-8-nál már Vladimir Canjugának volt indoka az időkérésre. Az átlövésgólokban egyik térfélen sem volt hiány, míg a gólszerző játékosok számeloszlásában annál inkább: a horvátoknál négy, míg a spanyoloknál dupla annyi, vagyis nyolc lány iratkozott fel a listára. A félidőt végül három góllal a hispán csapat hozta (13-10).

Úgy látszik, Silvia Navarro az előző napi védő statisztikáját is túl akarta szárnyalni az első játékrészben nyújtott negyvenegy százalékával, de aztán a szünet után ezen gyorsan rontottak a horvátok, mikor öt perc alatt, Peraica, Milanovic-Litre és Elez góljaival ledolgozták hátrányukat (13-13). A nagy spanyol gólcsendet Mangue törte meg, és ezután megint csak a horvátok futhattak az eredmény után (39. perc: 17-14). Spanyolország az első félidőt teljes létszámban játszhatta végig, a következőben viszont folyamatosan létszámhátrányba kényszerült. Ez rendesen rá is nyomta a bélyegét a játékára, Elezéknek pedig remek lehetőségeket biztosított (45. perc: 17-17). Pena támadásban, kisebb periódusokra beállva kapott játéklehetőséget, és volt egy szemfüles találata is, mikor Zderic nem ért vissza időben a kapujába. Az 53. percben Horvátország kettős létszámhátrányba került, ráadásul büntetőt is ítéltek ellene, de a hálóőre résen volt. Időközben Mangue sorra gyarapította mezőnygóljai számát, és ezzel már a meccs legeredményesebbje is lett. A végén már teljesen lazán játszva zsebelték be a spanyolok az újabb két pontot, s váltottak ezzel maguknak jegyet a középdöntőbe. Végeredmény: 25-21.

A mérkőzés legjobbja címet ezúttal Kristina Elez és Marta Mangue kapta.