Még a teljes sorcsere is belefért

2012. október 5. 14:09 © handball.hu

A magyar válogatott a szeptemberi csehországi torna után most újabb kupán vendégeskedik az Eb-felkészülés jegyében. Az első napon lányaink Ukrajnával játszottak, míg a másik találkozón Románia A- és B-csapata csapott össze.

Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 4 perc
Gyér nézőszám mellett kezdődött a mérkőzés, amelyen hamar elhúztak a mieink, köszönhetően Görbicz kiváló megoldásainak, amelybe még egy egész pályás találat is belefért. Az ukránoknál eközben Pidpalova és Borscsenko gyártotta a gólokat (10. perc: 8-4). Lerohanásból, főképp Bódi révén többször is eredményesek voltak a mieink, és Bulath átlövései is jól működtek. Eközben azért az ukránok is többször betaláltak, ám a rengeteg gól ellenére a magyar védelem azért jobban működött (20. perc: 14-19). Válogatottunk látványos megoldásokkal szórakoztatta a közönséget, és még kínai figurából is betalált Görbicz Anitának köszönhetően. Herr Orsolya pedig szép védéseket mutatott be, így az előnyünk egyre csak nőtt. Félidőben: 19-10.

A második játékrész elején sor került a meccs első kiállítására: Vascsuk kényszerült a kispadra, ám ennek ellenére nem sikerült jobban elhúznunk (40. perc: 24-15). Közelebb zárkózott Ukrajna, de Rédei-Soós hétméterest harcolt ki, amelyet Görbicz értékesített, majd Herr Orsolya hétméteres védett, és Szabó is tovább folytatta a gólgyártást (15. perc: 27-17). A mérkőzés utolsó negyedórájára a teljes kezdősorunkat lecserélte Karl Erik Bøhn, így bizonyíthatott a fiatalabb generáció. Második sorunknál kisebb bizonytalanságot lehetett látni, így amikor ellenfelünk nyolc gólja feljött (29-21), magyar időkérés következett. A találkozó hajrájában is hagyott kívánnivalót maga után a játékunk, ám a szorosabb végeredménytől nem kellett tartanunk, mert Kiss Éva számos ukrán lövést hárított. Végeredmény: 30-25.

Románia A - Románia B 37-25 (15-12)