Kiestek a svédek és a dánok is

2012. augusztus 3. 12:10 © handball.hu

A Dél-Korea - Franciaország találkozóval indult az olimpiai kézitorna B-csoportjának 4. fordulója. Este először a spanyolok és a svédek néztek farkasszemet egymással, az utolsó meccsen pedig a dánok és a norvégok küzdöttek az életükért.

XXX. Olimpiai Játékok, kézilabdatorna, B-csoport, 4. forduló
Dél-Korea
21 (12)
Franciaország
24 (10)
Nagy-Britannia, London, Olimpiai Park, Copper Box
Játékvezetők: Nenad Nikolić, Dušan Stojković (szerbek)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc

Tapadt az egyik csapat a másikra a B-csoport pénteki első mérkőzésének első harmadában. A 17. perctől, 4-5 után a dél-koreaiak (Riu, Vu és Szim) csináltak egy 6-1-es szériát, miközben Dzsung és Dzsu is jól védett, és a francia támadások közül csak Kantóé jött össze (25. perc: 10-6). A félidő végére aztán megsokasodtak a gólok, a franciák leindították az ázsiaiakat, és feljöttek mínusz kettőre: 12-10.

A folytatásban Tervel és Ayglon másfél perc alatt kiegyenlített, gy megint következhetett az ide-oda gólok sorozata. A 43. percben a háromgólos Dzsung Ju Ra jobb térde megsérült, akit hordágyon vittek le a pályáról. Ekkor vették vissza a franciák a vezetést Dancette találatával, Pineau pedig már a másodikat tette a két együttes közé (17-19). Két-kétszer még betaláltak a kapuba a csapatok, de aztán befagyott ez az eredmény: hétperces gólcsend kövezkett (19-21), Baudouin gyors leindításgólja pedig újabb színt hozott a mérkőzésbe.

Legalábbis ezt hittük, de a fáradtság jelei megmutatkoztak mindkét csapat játékosain, s az 58. percben végül Pineau gólja azt jelentette, hogy Dél-Koreának már semmi esélye nem volt az egyenlítésre. A végeredmény: 21-24.

Spanyolország
25 (11)
Svédország
24 (10)
Játékvezetők: Omar Al-Marzouqi, Mohammad Rashid Al-Nuaimi (egyesült arab emírségekbeli)
Hétméteresek: 4/4 Hétméteresek: 5/5

A svédek és a spanyolok találkozóján a létükért küzdöttek az északiak. Így is kezdték a meccset, 3-6-ra elhúztak ellenfelüktől. Ám ekkor zsinórban hét gólt tudott lőni az ellenfél, s közben a 19. percben, 7-6-nál Carmen Martín lába sérült meg, aki nem tudta folytatni a játékot. A svéd gól nélküli majdnem tíz perc után Ahlm büntetőt értékesített (10-7). Két gyors svéd támadással és egy büntetővel mínusz egyre zárkóztak a svédek, s így 11-10 lett a félidei eredmény.

Folytatták a sárga-kékek a tudományukat, és át is vették a vezetést. De csak rövid ideig örülhettek, mert a spanyolok nem hagyták elmenekülni ellenfelüket (44. perc: 17-17). Sőt, ezek után fordítottak, de akárhányszor léptek el a spanyolok egy-két góllal, a svédek ki tudtak egyenlíteni. Pinedo majdnem két perccel a vége előtt gólt szerzett, Per Johansson pedig időt kért, mert nekik a győzelem volt jó ahhoz, hogy esélyük legyen bejutni a negyeddöntőbe. Ez nem sikerült, mert Aguilar is betalált a kapuba, Ågren pedig már csak kozmetikázta az eredményt: 25-24.

Dánia
23 (11)
Norvégia
24 (12)
Játékvezetők: Václav Horáček, Jiří Novotný (csehek)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 0 perc

A mérkőzés úgy indult, ahogyan ennek az olimpiának a legtöbb meccse. Most a norvégok indítottak jól, a dánok beérték őket, majd átvették a vezetést. A 9. percben Thorir Hergeirsson megpróbálta rendezni a sorokat, de tíz perccel később – Pytlick időkérése után – már kettővel vezettek a dánok (8-6). Ezt sikerült ledolgozniuk Løkééknek, majd folytatódott az ádáz harc a pályán (27. perc: 11-11). A félidő végén Herrem köszönt be Pedersennek, így 11-12 lett az eredmény harminc perc után.

A fölöslegesen hosszú szünet után gyors támadásokkal folytatták a csapatok a találkozót, és nagyon sok hiba csúszott be. De amikor például Løke vagy a másik oldalon Nørgaard megtalálta a kaput, szép gólnak örülhetett a nagy számú szurkolói sereg (44. perc: 17-17). A dánok sokat hibáztak, kapufákat lőttek, vagy Lunde Haraldsen védte a lövéseiket, így az 50. percre Lunde-Borgersen közérakta a harmadik gólt, és ez volt az eddigi legnagyobb különbség a meccsen (18-21).

Jan Pytlick felrázta csapatát, így mi más lett volna a dánok válasza, mint az, hogy háromszor bevették a norvég kaput. Ez nem tetszett Hergeirssonnak, de csapata válasza korántsem volt ugyanaz, mint az előbb a dánoké, nem tudtak újra elhúzni (56. perc: 22-23). Pytlick érezte, hogy ez a meccs még meglehet, ezért kikérte maradék idejét. A hibák viszont egyik oldalon sem maradtak el, viszont Pedersen bő egy perccel a vége előtt csodásat védett, amiből Nørgaard egyenlített.

38 másodperccel a vége előtt Hergeirsson ismét időt kért, és a támadásból Dyhre Breivang lőtte a győztes gólt. A végeredmény 23-24, és ezzel a dánok is búcsúznak az olimpiától vasárnap után.