Döntetlen az első meccsen

2012. augusztus 1. 10:19 © handball.hu

Az olimpiai torna B-csoportjának mai mérkőzésein elsőként a norvégok ikszeltek Dél-Koreával, majd a franciák simán verték a svédeket, és a spanyoloknak sem okoztak túl sok gondot a dánok.

Nagy-Britannia, London, Olimpiai Park, Copper Box
Játékvezetők: Gjorgji Nacsevszki, Szlave Nikolov (macedónok)
Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 6 perc

A várakozásoknak megfelelően a gyorslábú dél-koreaiaktól szép befejezéseket, a norvégoktól pedig szép indításgólokat láttunk az első félidő elején, és ennek megfelelően egyik csapat sem tudott elszakadni a másiktól (21. perc: 8-8). Az ázsiai kapus Dzsu viszont egyre jobban védett, míg Lunde Haraldsen nem annyira, ezért négy perc alatt néggyel mentek el a dél-koreaiak. A norvégok felére csökkentették hátrányukat, ám Dzso két gyors góljával ismét mínusz négy lett a norvégoknak (11-15). Ekkor jött Sulland, aki megismételte a másik kapunál történteket, és beállította a félidei eredményt: 13-15.

Elkapta a fonalat a norvég válogatott, Dél-Korea támadásai akadoztak, négy perc alatt kiegyenlített a skandinávok, három perc múlva pedig Malm Frafjord lőtte a vezető gólt, Alstad pedig hízlalta az előnyt (19-17). Ekkor Dzso és Dzsung javított, ám 20-nál lemaradtak az ázsiaiak, és elhúztak a norvégok (47. perc: 23-20). A dél-koreaiak fokozatosan közelítettek a norvégokhoz, akik a végén két támadást is elrontottak, így az ellenfél kiegyenlített, és elosztoztak a pontokon a csapatok: 27-27.

Franciaország
29 (16)
Svédország
17 (11)
Játékvezetők: Matija Gubica, Boris Milošević (horvátok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 2 perc

Bekezdtek a franciák a svédek elleni mérkőzésen, amelyre láthatóan feltüzelve érkeztek. 3-2 után öt gólt lőttek sorozatban a franciák, miközben a svédek rosszul lődöztek, és Leynaud is kiválóan védett (14. perc: 8-2). A majd' nyolcperces svéd gólcsendet Boson törte meg, s ekkor már partiban voltak a franciákkal, ám nem kerültek közelebb, ezért Per Johansson úgy döntött, Kaint Grubbströmre cseréli (21. perc: 11-6).

Az új kapus rögtön védéssel mutatkozott be, Pineau-éknak pedig nem mentek a támadások. Mivel Boson újabb góllal négyre csökkentette a svéd hátrányt, Olivier Krumbholz időt kért (24. perc: 11-7). Ám a svéd újra faragott, Kanto és Baudouin viszont büntetett (25. perc: 13-8). A félidőt Torstensson bombagólja zárta: 16-11.

A svédek többször könnyebb támadásokat tudtak vezetni és befejezni, mint az első félidőben, de a franciák is megtalálták az utat a kapuba, így a két csapat közötti különbség nem változott a folytatásban (37. perc: 20-15). A svédek viszont kettőt hibáztak, ezért Tervel és Mendy góljával távolodni látszottak a franciák (42. perc: 23-16). Per Johanssonnak ezt már nem nézhette tétlenül, időt kért. Nem sok sikerrel, mert Roberts kétszer, majd Ahlm egyszer is hibázott, Baudouin pedig büntetőjével a tizediket tette közé (44. perc: 26-16).

A két válogatott már annyira fáradt volt ekkor, hogy a hátralévő 16 percben sorra halmozta a buta technikai hibákat. A csodálatraméltó francia támadások is ellaposodtak, a mérkőzés unalmassá vált, és csak négy gólt született (3-1 arányban), így a végeredmény 29-17 lett.