A szerencse valóban forgandó?

2012. május 13. 18:36 © handball.hu

Miután a Ferencváros bravúrral megvédte a KEK-címét Viborgban, a Győri ETO-n volt a sor, hogy a Bajnokok Ligájában behúzza az utolsó, és egyben legfontosabb mérkőzését a Podgorica otthonában, ám az nem sikerült.

Fotó: Kállai Márta
Bajnokok Ligája, döntő, visszavágó
ŽRK Budućnost T-Mobile
27 (13)
25 (12)
Podgorica, Morača Sportcsarnok, 5500 néző
Játékvezetők: Martin Gjeding, Mads Hansen (dánok)
Kiállítások: 16 perc Kiállítások: 6 perc

A születésnapos Görbicz Anita nyitotta meg a találatok sorát a döntő visszavágóján, és az első percek végig győri lépéselőnyt hoztak. Az első találkozón formáján kívül játszó Katarina Bulatovic szerezte a házigazda első két gólját, ami kellő önbizalmat adott neki. Az akkori meccs vendég-hősét, Popovic-ot ezúttal célirányosan igyekezett az ETO kizárni a játékból, de helyette is dolgoztak társai (7. perc: 4-4). Savic második találkozója után vezetett először a Podgorica (9. perc: 5-4), és rövidesen nőtt is a fór (11. perc: 8-6). A kezdő Lunde Haraldsent rövidesen cserélte is Pálinger, és a másik kapuban Woltering sem állt a helyzet magaslatán. A Győr emberelőnyben sem tudott fölé kerekedni riválisának (20. perc: 12-9), pedig az bőven kapott a kétpercekből. 13-11-nél kettős előnyben volt már a magyar csapat, de a ziccerben lévő Amorim ellépte a támadást. A győriek egyre nyitottabbá tették védelmüket, de sajnos támadásban még mindig magas volt a hibák száma. A meccs keménysége nem csillapodott, a nyugodtabb játékosok indulata is forráspontra jutott, a félidőt pedig ha mindössze egy góllal is, de a Buducnost húzta be, emberhátrányban (13-12).

Az újabb egálig a 37. percig kellett várni a vendégszurkolóknak (16-16), ebben a szakaszban a hálóőrök statisztikája is javult némileg. Ekkorra az ETO-nak bőven volt már ideje megszokni a füttykoncertben vezetett akciókat. Miljanic vezérré nőtte ki lassan magát, és az első meccshez képest jobban kiiktatott Popovic góljai sem hiányoztak így annyira (47. perc: 22-19). Amorim lassan már szó szerint orrvérzésig harcolt a montenegrói falban, miközben az ellenfél az eddigi legnagyobb különbségű vezetést szerezte meg (50. perc: 24-20). Itt már nem maradt tréfára idő, minden hiba sorsdöntő lehetett. Pálinger és Woltering egyértelműen a második játékrész kulcsemberei lettek. Öt perccel a vége előtt 25-23-at mutatott az eredményjelző, mikor Görbicz folytatta góljai sorát. Az idő rohant előre, és senki sem tudta megmondani, hogy ez melyik csapatnak kedvez. Kettő percnél még mindig az ETO-nak állt a zászló, mikor Miljanic betalált. A győri támadásnál az ellenfél labdát szerzett, a lerohanást Dokic lőtte be. Az utolsó perc nyitányán 27-24 volt az állás, Radicevic pedig hetest harcolt ki a győri támadásnál. Görbicz belőtte, amit be kellett, majd csapata félpályás emberfogást eszközölt. Adzic is kikérte idejét, a Buducnost pedig szinte végigtámadta a hátralévő időt, s ezzel idegenben lőtt több góllal megnyerte a Bajnokok Ligáját a Győri ETO elől. Végeredmény: 27-25.