Nem engedték az elődöntőbe az FCM-et

2012. március 10. 19:10 © handball.hu

Megálljt parancsolt a Bajnokok Ligája elődöntőjének kapujában az Itxako az FCM csapatának. A sorsdöntő találkozón a hazaiak felszabadultan játszottak, míg az ellenfél nem bírta a terhet, így a Larvik lett a csoport másik elődöntőse.

Estella, Tierra Estella Lizarrería Sportcsarnok, 1100 néző
Játékvezetők: Saša Pandžić, Boris Šatordžija (bosnyákok)
Kiállítások: 16 perc Kiállítások: 12 perc
Egyik csapat sem volt képes gólt lőni az első percekben, az ötperces gólcsendet végül Barbosa törte meg. A válasz is hamar megérkezett a vendégek részéről, majd Thorsgaard találatával át is vették a vezetést, Barbosa pedig büntetőből egyenlített (12. perc: 2-2).

Troelsen, Barnó, majd Barbosa gólja után Zinglersen időt kért a 16. perc elején, hogy a teher nélkül játszó ellenfél semmiképpen ne akadályozza meg a dán álom beteljesülését, a BL-elődöntőt. Az FCM támadásaiból azonban nem születtek gólok, az Itxako pedig felszabadultan játszott tovább; a 18. perc végén már négy góllal vezetett (7-3).

Barbosa tovább parádézott, a 23. perc végére már hét találatnál járt (9-6), a dánok pedig inkább kapkodtak, mint kapaszkodtak. Ebben leginkább Torstenson jeleskedett, mikor a kapus Navarro volt lövéseinek végállomása. Az első félidő végére Englert is feljavult, így az Itxako nem tudott nagyobb különbséget felhalmozni. A félidőben: 10-7.

A mérkőzés második felét az Itxako kezdte jobban, hiszen öt perc alatt hatra növelte előnyét a spanyol csapat (14-8). Ekkor Englert ismét elkezdett védeni, csapattársai pedig tanácstalanul játszadoztak a spanyol védőfal előtt, a passzív jelzéseknél azonban mindig akadt rés a falon, és Navarro mellett utat talált a labda a hálóba (12. perc: 15-11).

Ahogyan múltak a percek, egyre kevesebb ideje és esélye maradt a felzárkózásra a vendégeknek, hiszen Pinedo, Fernández vagy Zebić mindig tudott válaszolni Troelsen vagy Jørgensen góljaira. A 19. perc végén, ötgólos hátrányban – Barbosa tizedik találata után – Zinglersen újra időt kért (20-15).

A dánok ekkor jöttek rá, hogy BL-elődöntőt ér a győzelmük; Groot és Troelsen háromra faragta a hátrányt (22. perc: 21-18). Ambrosio Martín viszont ekkor beszélte meg csapatával a teendőket, és újra ötre nőtt a spanyol előny (23-18). Bár az FCM mínusz háromig még eljutott, közelebb már nem nagyon kerülhetett ellenfeléhez, hiszen Silvia Navarro, majd a helyére beállt Mirjana Milenković parádézott a kapuban.

A végeredmény 24-21 lett, így az Itxako a harmadik helyet szerezte meg a középdöntő 1. csoportjában, a Larvikot pedig besegítette az elődöntőbe.

A Bajnokok Ligája elődöntőjének párosítása:

Larvik HKŽRK Budućnost T-Mobile
CS Oltchim Rm. VâlceaGyőri Audi ETO KC

Az első mérkőzéseket a március 31-április 1-jei hétvégén játsszák le a csoportmásodikok otthonában, a visszavágókat pedig egy héttel később rendezik a csoportelsőknél.