Simán kikapott otthon a Larvik

2012. március 4. 18:14 © handball.hu

A Bajnokok Ligája középdöntőjének ötödik fordulója egyetlen napon kerül megrendezésre. A győriek csoportjában a Larvik az FCM-et fogadta, miközben a Krim az Oltchim, míg a Metz a Budućnost pályáján igyekezett pontot szerezni, sikertelenül.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 5. forduló

Larvik HK - FC Midtjylland 20-27 (12-11)
Larvik, Arena Larvik
Játékvezetők: Jan Erik Leandersson, Mikael Lindroos (finnek)

Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 5. forduló

CS Oltchim Rm. Vâlcea - RK Krim Mercator 30-26 (17-15)
Râmnicu Vâlcea, Traian Sportcsarnok
Játékvezetők: Branka Maric, Zorica Masic (szerbek)

ŽRK Budućnost T-Mobile - Metz Handball 32-26 (15-9)
Podgorica, Moraca Sportcsarnok
Játékvezetők: Malene Krolokke Lythje, Karina Christiansen (dánok)

Ez a mérkőzés gyakorlatilag tét nélküli volt, hiszen a Podgorica már biztosan továbbjutott az elődöntőbe, győzelem esetén pedig csoportelső lett volna, a Metznek pedig a Vâlcea elleni döntetlen ellenére nem volt több esélye a továbbjutásra.

A meccs első gólját Popović szerezte, de Liščević hetesből válaszolt neki. Miljanić kiszorított szögből lőtte a negyedik montenegrói gólt, és először kettővel vezetett a hazai csapat (7. perc, 4-2). Ognjenović egyedül egyenlíthetett volna, de Woltering kétszer hárított majd Liščević hétméteresét is megfogta; a másik oldalon Popović nem hagyta ki a büntetőjét, és háromgólos vezetést szerzett csapatának (12. perc, 6-3). A franciák négy percre emberelőnybe kerültek, de egyszer sem találtak be a montenegrói kapuba, ezért Sébastien Gardillou kikérte idejét negyedóra után. Woltering folytatta remek sorozatát, 15 perc alatt összesen három gólt kapott, és a Podgorica öt találattal el is lépett (8-3). Ezt követően a franciák egy pár szép átlövés ellenére nem tudtak felzárkózni, a Bulatović testvérek pedig kihasználták ezt, így nyolcgólos különbség alakult ki (25. perc, 14-6). Glauser váltotta Leyanud-t a kapuban, majd háromszor védett egymás után, és a Metz ugyanannyi találatot lőtt zsinórban, Dragan Adžić pedig megállította az időt (28. perc, 14-9). A félidőben 15-9-re vezetett a Podgorica.

Popović remekül kezdte a második játékrészt, találatainak köszönhetően visszaállt a nyolcgólos előny (18-10, 33. perc). Egy ütközés után Dragana Cvijić-et ki kellett vinni a kispadra, mert a térdét nagyon fájlalta. A sok technikai hiba miatt hosszú percekre leállt a montenegrói gólgyártás, Ognjenović hetesével és Limal bombagóljával négyre fölzárkóztak a franciák (43. perc, 21-17), így Adžić mester gyorsan kikérte idejét. Prudhomme újabb átlövése után már csak hárommal vezetett a hazai csapat. Egy rossz esés után Miljanić-ot is kénytelen volt kivinni a pályáról a gyúró, mint a félidő elején Cvijić-et. A franciák azonban nem tudtak közelebbre kerülni, megmaradt az ötgólos montenegrói vezetés (52. perc, 27-22). Az utolsó percekben sok szép gólt láthattunk mind a két oldalon, de a Podgorica megőrizte a veretlenségét a középdöntőben, a Metz pedig jól küzdött, de még van tanulnivalója a BL-ben. Végeredmény: 32-26.