Még nem csoportgyőztes az ETO

2012. február 25. 19:37 © handball.hu

Még nem került BL-csoportja első helyére a Győri ETO szombat este, az Itxako ugyanis hazai pályán is ikszelt a Larvik csapatával. A zöld-fehéreknek mindössze egy pontra van szükségük az első hely elérésére.

Estella, Tierra Estella Lizarrería Sportcsarnok, 1600 néző
Játékvezetők: Thierry Dentz, Denis Reibel (franciák)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc
A Győri ETO pénteken bekerült az elődöntőbe, a csoport másik, szombati találkozója pedig arról szólt volna, hogy megerőltetés nélkül lett volna csoportelső a zöld-fehér csapat. Ha az Itxako megszerezte volna a két pontot a Larvik ellen hazai pályán, akkor a győriek előnye behozhatatlan lett volna.

A mérkőzés elején egyik csapat sem találta igazán a másik védekezésének ellenszerét, ennek megfelelően egyik sem tudott elhúzni a másiktól. Az első félidő derekán azonban megállította ellenfelét az Itxako, így a norvégok lövései nem találtak utat Silvia Navarro kapujába. A félidő végére vérszemet kapott a hazai csapat, és 12-6-tal zárta az első harminc percet.

A második játékrész azonban nem a megszokott forgatókönyv alapján kezdődött. A Larvik gyors gólokkal állt bosszút, az Itxako pedig nem tudta folytatni azt a játékot, amellyel közönségének kedvezett. Így aztán a norvégok ki is egyenlítettek, sőt, a vezetést is megszerezték. A spanyolok viszont ismét felszívták magukat, átvették a vezetést, de az igazi teher alatt képtelenek voltak jó támadásokat vezetni, így a végére maradt a döntetlen (19-19).

Ez az eredmény nem tette csoportgyőztessé a Győri ETO csapatát, ám a mieinknek már csak egy pontot kell szerezniük ehhez.