DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYBLHnen' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST A legjobb nyolc között a Budućnost | handball.hu - kézilabda

A legjobb nyolc között a Budućnost

2011. október 29. 16:52 © handball.hu

A Byåsennél vendégeskedett a Budućnost, amely győzelmével bejutott a Bajnokok Ligája középdöntőjébe. Az Itxako és a Larvik idegenben nyert, a Krim pedig pontot rabolt Viborgban.

Bajnokok Ligája, csoportkör, A-csoport, 4. forduló
Byåsen HE
24 (11)
ŽRK Budućnost T-Mobile
34 (16)
Trondheim, Spektrum, 1200 néző
Játékvezetők: Anatolij Novikov, Ruszlan Perepilici (ukránok)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 6 perc

A Byåsen csapata ma délután a montenegrói bajnok ellen lépett pályára. Teltház fogadta a játékosokat a Trondheim Spektrumban.

A vezetést a vendégek szerezték meg Popović révén, de a hazaiak hamar kiegyenlítettek. A Budućnost átvette a vezetést, de a norvég csapat nem hagyta magát, és harcosan kézilabdázott, így a mérkőzés első tíz perce teljesen kiegyenlített csatát hozott; többnyire egált mutatott az eredményjelző. 3-3 után 6-6 és 7-7 volt az állás. A norvégok átlövői jól muzsikáltak. Alstad, Toumi és Nøstvold is betalált, a kapuban pedig Therese Pedersen remekelt.

A vendég oldalon Popović volt elemében, ezért Valerij Putansz mester emberfogást alkalmazott, hogy kivegye a játékból. Ez nem bizonyult elégnek, hiszen ebben az időszakban Katarina Bulatović többször is betalált, és Savić meg Đokić is gólokat szereztek. A trondheimiek elfáradni látszottak, hibákat követtek el, labdákkal ajándékozták meg a podgoricaiakat, így a rutinos vendégek gyorsan elhúztak előbb kettő, majd öt góllal. Ez a különbség maradt a félidő végére is: 11-16.

A második félidő gyors Byåsen-gólokkal indult, de a vendégeknél is betalált a firssen beállt Golubić-Jovetić és Cvijić is, így a különbség nemhogy csökkent volna, hanem nőtt. A félidő 13. percében már 23-16-ra vezetett a Budućnost, és bár Valerij Putansz kikérte idejét, ez sem segített. A vendégek kapusa, Clara Woltering erős teljesítmény-javulást mutatott, és ez gyakorlatilag el is döntötte a meccset. A német válogatott kapus 50 százalékkal védett, míg a másik oldalon Pedersen nem sokat tudott hozzátenni.

A montenegróiaknál nagy formát mutatott Knežević és Cvijić is, igaz, utóbbi nemcsak góljaival, hanem durva szabálytalanságaival is észrevétette magát: két kétperces bünetetőt is összeszedett. A vendégcsapat végül elérte a tízgólos különbséget, és bár volt még pár villanása a hazaiaknak Alstad és Nøstvold révén, a Budućnost nagyarányú győzelmet aratott, és biztos továbbjutónak mondható már. Végeredmény: 24-34.

A mai meccsen nyolc gólt szerző Bojana Popović így látta a mérkőzést: "Mi győzni jöttünk, és ez sikerült is. Annak is örülök, hogy jó meccset játszottunk. Olyan csapatunk van, amelyik már 2-3 éve együtt játszik, és egyre jobbak leszünk. Tavaly elődöntőt játszottunk a Larvik ellen, és minden évben az előrelépés a cél. Sok minden történhet még, de ha az egész csapat sérülésmentes tud maradni a vb-n is, akkor úgy érzem, van esélyünk BL-döntőt játszani.

A világbajnokságon majd Norvégia ellen játszunk, ami nagyon kemény és érdekes meccs lesz, bár remélem, hogy azon a meccsen gálázhatunk is, azaz már semmiről nem fog dönteni, hiszen az lesz a csoport utolsó meccse” - nyilatkozta a www.tv2sporten.no-nak.

Hamburg, O2 World
Játékvezetők: Bartosz Leszczyński, Marcin Piechota (lengyelek)

Kapronca, Fran Galović Sportcsarnok, 2000 néző
Játékvezetők: Mikalisz Tzaferopoulosz, Andreas Bethmann (görögök)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 8 perc

A tavalyi BL-győztes Larvik HK Kaproncán vendégeskedett ezen a délutánon, ahol egy nagyon kemény meccsre lehetett számítani. A házigazdának győzelem esetén megmarad az esélye a továbbjutásra, a Larviknak meg szüksége volt legalább egy egálra, hogy ne kelljen izgulnia a továbbiakban sem.

A meccs kezdetén mindkét csapat keményen védekezett, de az első gólokat a Podravka, illetve Damnjanović szerezte, a 7. percben 3-1 volt az állás. A vendégek kiegyenlítettek Breivang és Kristiansen találataival, de Sullandnak nem ment az átlövés. A félidő közepén elhúzott a Podravka: 6-4 majd 8-5 volt az állás, az elnyűhetetlen Damnjanović vezérletével.

A norvégok megpróbáltak felzárkózni, ami hellyel-közzel sikerült is, de a horvát bajnok mindig tudott válaszolni, Tatari és Pušić-Koroljević is eredményes volt ebben a periódusban. Két perccel a vége előtt, kétgólos hazai vezetésnél Leganger labdákat védett, és gyors labdafelhozatalok után Kurtovic majd Kristiansen révén egál lett az eredmény a szünetre. 11-11.

A mérkőzés második félidejében két találattal a Larvik folytatta a gólgyártást, de a hazaiak is szereztek gólokat, és a mérkőzés szoros maradt. A 8. percben 13-13 volt az állás, és ezután a Podravka átvette a vezetést is, 14-13-ra, majd 15-14-re. A Larvikban Leganger teljesítménye feljavult a kapuban és Tonje Larsen is pályán maradt védekezés mellett támadásban is, ami újabb gólokat jelentett.

A norvégok összehoztak pár lerohanásgólt is, és a 18. percben 20-16-ra vezettek. A horvátoknak még sikerült visszajönni a meccsbe, 19-20-nál az egyenlítésre is volt lehetőségük, de Tonje Larsen átlövésgólja ismét a larvikiakat hozta előnybe. Innen már nem sikerült fordítani a fáradt hazaiaknak, akik alig cseréltek. A végeredmény: 21-24.