DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYgg53ra' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Ukrajna csoport-utolsóként búcsúzott | handball.hu - kézilabda

Ukrajna csoport-utolsóként búcsúzott

2010. december 15. 16:05 © handball.hu

Franciaország az utolsó középdöntő-találkozóján simán nyert Ukrajna ellen, így még imádkozhat a következő két mai mérkőzés kimenetele miatt.

IX. Nőikézilabda-Eb, II. középdöntő-csoport, 3. forduló
Ukrajna
19 (13)
Franciaország
31 (16)
Lillehammer, Håkons Hall, 1200 néző
Játékvezetők: Matija Gubica, Boris Milošević (horvátok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 2 perc

Nagyszerű átlövőjátékkal, és az ennek köszönhető 0-4-es vezetéssel kezdtek a franciák. Ukrajna a kilencedik percben dobta az első találatát, és ezt a szériát az sem tudta megtörni, hogy a szövetségi kapitányuk már három perc után kikérte az idejét. Az első találat után viszont mintha rá se lehetett volna ismerni Pidpalováékra: sorozatban négyszer betaláltak, így hamarosan már az egyenlítésért támadhattak. Borscsenko harmadik góljával ez meg is történt (15. perc: 6-6). Gyorsan Krumbholz is fejmosást tartott, Signate vezetésével pedig újra megnyugtatóbb előny birtokába jutott csapata (18. perc: 6-9). Az ukránok néha meglepően szép megoldásokkal éltek, néha pedig a legelemibb hibákat ejtették, és végül három maradt közte a szünetre (13-16).

A folytatást is a franciák kezdték jobban, egy 1-4-es sorozatot hoztak, de a mérkőzés hullámzása megmaradt. A becserélt kapusok, Leynaud és Vlasenko többször mentették társaikat, utóbbi érdeme viszont kisebb volt, mert a francia lerohanások rendesen megnehezítették a dolgát. Az utolsó tíz percre nyolcgólos különbséggel érkeztek a válogatottak, ekkorra az egyébként sem túl gyors ukránok mozgása már teljesen lelassult. Franciaország már az eddig kevesebb lehetőséghez jutó lányait játszatta, ám így is tizenegy gólos sikert aratott. Végeredmény: 19-31.

A franciák ezzel a győzelemmel életben tartották az esélyüket a top 6-ba kerüléshez. Amennyiben Svédország és Norvégia nyeri a következő két találkozót, akkor utazhatnak Dániába.

A mérkőzés legjobbjai: Viktorija Borscsenko (Ukrajna); Allison Pineau (Franciaország)